Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sami Yusuf kimdir?
Sami Yusuf, 18 yaşındayken dünyanın en prestijli müzik kurumlarından biri olan Londra Kraliyet Müzik Akademisi`nde bestecilik alanında çalışmalarını yürütmek için burs kazanmış genç bir müzisyendir.

Temmuz 1980 dogumlu, Azerbaycan kökenli müzisyen bir ailede yetismis ve müzik hocalığını daha genç yaşlardan itibaren babası yapmıştır.

Müzik her zaman için hayatında önemli bir yer tutmuştur.

Müzik teorisi ve Orta Doğu makamları hakkında da çok geniş bilgilere sahip olan Sami Yusuf, davudi sesi, güçlü yorumu ile başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu`da ciddi bir dinleyici potansiyeline sahip oldu.

7 den 70 e değisik kültür ve millettlerden birçok hayranı olan Sami Yusuf sıcak ve sempatik tavırlarıyla da dinleyicilerinin beğenisini topluyor.

Sadece Türkiye'de değil, hemen hemen tüm islam ülkelerinde ve yanısıra Amerika, Avrupa ve Avustralya kıtasında büyük bir dinleyici potansiyeline hitab etmektedir.

Sami yusuf evrensel tınılara yer verdiği albumünü farklı dillerle seslendirmiş,bu sayede farklı kesimlere ve farklı milletlere hitab ederek çalışmalarına evrensel bir boyut kazandırmıstır. Kendine özgü tarzı, müziği, sesi ve pozitif kişiliği ile her gün yeni kitlelerin sevgisini kazanmaya da devam etmektedir.

Şöhreti kıtalara uzanan ünlü sanatçı, dini temaları ve toplumsal konuları müzik dili ile ifadelendirmesi bu anlatım biçimini kliplerle görsel ögelerle desteklemiş olması bu basarısında etkin rol oynamıştır.
HABERLER Sami Yusuf ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Sami Yusuf haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN