'dan TBF'ye iptal tepkisi! "Acele alınmış bir karar"

'nin lideri 'in başantrenörü , iptal edilen sezonla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye Federasyonu'nun beyaz sezon ilan etmek için erken davrandığını belirten Ataman, "Bir plan üzerinde çalışılmadan acele alınmış bir karar olarak görüyorum." dedi.

Giriş Tarihi: 15.5.2020 22:19 Son Güncelleme: 15.5.2020 22:32 ABONE OL
Ergin Ataman'dan TBF'ye iptal tepkisi! Acele alınmış bir karar

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, basketbolda liglerin sonlandırılmasının ardından sessizliğini bozdu. Deneyimli başantrenör, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) beyaz sezon ilan etme kararını acele alınmış bir karar olarak yorumladı.

Corona virüsü salgını nedeniyle her ülkede farklı sporlarla ilgili kararlar alınmaya başlandığına dikkat çeken Ataman, şu ifadeleri kullandı: "Dünyada yaşanan COVID-19 salgını sonrasında birçok ülkede, farklı spor dallarına ilişkin kararlar alınmaya başlandı. Almanya, İspanya ve İsrail basketbol ligleri sezonları tamamlamak için ileriye dönük oynatma planlarını, gelişmeleri tekrar gözden geçirerek gerekirse revize etme şartıyla açıkladı. TBF'nin ülkemizde ligleri oynatmama ve beyaz sezon ilan etme kararını; bir plan üzerinde çalışılmadan acele alınmış bir karar olarak görüyorum. Bu noktada eleştirimin temeli, liglerin oynanmaması değil, bilakis herhangi bir stratejik planlama üzerinde çalışılmadan, süreç yönetiminin yapılmamış olmasınadır."

TBF'nin iptal kararını almadan önce şartları tekrar gözden geçirmesi gerektiğini dile getiren Ataman, "TBF, Avrupa'daki bazı örnekler gibi ligleri tamamlamak için bir takvim açıklayabilir, o tarih yaklaştığında oluşan şartlara göre bunu tekrar gözden geçirebilirdi. Sezon boyunca yatırım yapan, hep daha iyi olmak için çabalayan kulüplerin, sezon ortasında yatırımı kesmiş olan kulüplerle aynı beyaz sayfada değerlendirilmesinin Türk basketbolu ve lig organizasyonunun geleceği açısından sıkıntı yaratacağını düşünmekteyim. Yine aynı dönemde EuroLeague organizasyonunun; insan sağlığını en üst noktada koruyan protokoller ve organizasyona talip ülkelerin devlet güvenceleriyle ve önceden detaylı çalışılmış bir plan dahilinde, ligin geri kalanını 4-26 Temmuz tarihlerinde oynatabileceğine inancım tamdır. İnsan sağlığının her türlü sportif sonuçtan daha önemli olduğunun altını bir kez daha çizerek; bu dönemde pandemiyi yenmek ve yarattığı olumsuz havayı azaltmak noktasında geri adım atmadan, gerekli tedbirleri alarak hayatın akışını sürdürmek için çalışmalarımıza her alanda tedbirle ve öz güvenle devam etmemiz gerektiği düşüncesindeyim." dedi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan Makedonya Basketbol Federasyonu Başkanı Pero Antic'e tebrik Ergin Ataman: EuroLeague'in oynanma ihtimali yüksek NBA'den flaş karar! Corona virüsü sonrası 10 takım...

ARKADAŞINA GÖNDER
Ergin Ataman'dan TBF'ye iptal tepkisi! "Acele alınmış bir karar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA