X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emeklilere kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emeklilere kötü haber

  • Giriş Tarihi: 30.6.2010 11:07 Güncelleme Tarihi: 30.6.2010 13:55

Anayasa Mahkemesi, emekliler arasındaki maaş adaletsizliğinin giderilmesine ilişkin başvuruyu iptal etti.

Emekliler arasındaki maaş farklarının kaldırılmasıyla ilgili intibak davasında karar sonbahara kaldı. Bugün Ankara 5. İş Mahkemesi'nde görülen ve İMBED Başkanı Hamdi Öz'ün tüm emekliler adına açtığı davada Ankara 5. İş Mahkemesi, AİHM yolu açık olmak üzere davayı 13 Ekim'e erteledi. Hamdi Öz'ün talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne de gönderilen dosya, Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.

Anayasa Mahkemesi, Ankara 5. İş Mahkemesi'nde görülen davada "uygulanma olanağı bulunmadığından" başvuruyu mahkemenin yetkisizliği nedeniyle reddetti. Anayasa Mahkemesi, yerel mahkemenin dosya gönderme konusunda yetkisiz olduğu kararını verdi. Ankara 5. İş Mahkemesi de Anayasa Mahkemesi'nin gerekçesini açıklamasını beklemek üzere AİHM yolu açık olmak üzere davayı 13 Ekim'e erteledi.

Duruşma sonucunda büyük hayal kırıklığı yaşayan emekliler, karara tepki gösterdiler. Duruşmanın sonunda bir açıklama yapan İMBED Başkanı Hamdi Öz, Anayasa Mahkemesi'nden gerekçeli karar gelene kadar konuşmayacaklarını söyledi. Öz, gerekçeli karar açıklanınca bugün geldiği emeklilerle birer Anayasa kitapçığı alıp Anayasa Mahkemesi'ne gideceklerini ve tüm üyelere hediye edeceklerini ifade etti. Öz, "Biz bu ülkenin şerefli, haysiyetli, birinci sınıf vatandaşlarıyız. Bizi ikinci sınıf vatandaş olarak kabul ediyorlar" dedi.

kalan karakter 1000

akin_52 akin_52 // İSTANBUL

İşte güvenilir hukukumuz ve adaletleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır2
cevapla 30.06.2010 12:15
yyyyaba yyyyaba // İSTANBUL

"Biz bu ülkenin şerefli, haysiyetli, birinci sınıf vatandaşlarıyız. Bizi ikinci sınıf vatandaş olarak kabul ediyorlar"ve
anayasayı savunuyorlar,
eşitlik hikaye neyin eşitliği,verirken kıs alırken sömür,adaletini seveyim,uyana yapana göz yumana işine gelene

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır2
cevapla 30.06.2010 11:35
aihsant aihsant // GAZİANTEP

AYM'ne göre memurlar emekli de olsa emeksiz de olsa ayrıcalıklı muamele görecektir.
657 değişirse olumlu olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır5
cevapla 30.06.2010 11:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.