5 günlük hava durumu
17 Eylül 2010, Cuma

Bakın kaç lira verilecek?

  • Giriş Tarihi : 17.09.2010 10:38:30
  • Güncelleme Tarihi : 17.09.2010 18:37:05
  • AA
Bakın kaç lira verilecek?
Haberi Dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı başında ödenen eğitime hazırlık ödeneği bu yıl 540 TL olarak, okulların açıldığı 20 Eylül Pazartesi gününden itibaren ödenmeye başlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla illere gönderilen yazıda, hazırlık ödeneğine ilişkin talimat yer aldı. Çubukçu yazısında, 2010 yılı Bütçe Kanunu'nda, 657 sayılı Kanun'un ek 32. maddesi gereğince, hazırlık ödeneğinin 540 TL olarak belirlendiğini anımsattı.

Kanunda, bu ödeneğin, eğitim-öğretim yılını başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara yüzde 75, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara yüzde 50 oranında ödenmesinin öngörüldüğünü belirten Çubukçu, şunları kaydetti:

''Bu kapsamda eğitim-öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (İlköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil, ilköğretim müfettişleri hariç) 540 TL, öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmesi gerekmektedir.''

Bakan Çubukçu, söz konusu ödeneğin 20 Eylül 2009 tarihinden itibaren ödenmesi talimatı verdi.

kalan karakter 1000

Ekremtak Ekremtak // İSTANBUL

Ben de bir eğitimciyim. Sayısını bilmediğim kadar da öğretmen arkadaşım var. Kimse kusura bakmasın.
Bu ödeme hangi eğitime hazırlık için veriliyor. Ya da şöyle sorayım öğretmenler eğitime hazırlık adına ne yapıyorlar.
Biz üniversitede ders kaydı alacağız, danışmanlık yapacağız diye kendi işlerimize bakamaz hale geldik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.09.2010 16:37
cemalgüldalı cemalgüldalı // MALATYA

Milli eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan ya 1 ya 2 memur var bizlere neden eğitim ödeneği verilmiyor
bizlerde eğitimin bir parçası değilmiyiz biz neyiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır32
cevapla 17.09.2010 11:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.