X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafik cezalarına kısmi af geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Trik cezalarına geliyor

  • Giriş Tarihi: 14.10.2010

Torba yasa tasarısı ile vatandaşın ödeyemediği borçları ile trik cezalarının yeniden yapılandırılması planlanıyor

Hükümetin, vergi ve sigorta prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören yeniden yapılandırma paketinin kapsamı genişletildi. Torba yasa tasarısı olarak Meclis'e sevk edilecek düzenleme kapsamında vatandaşın ödeyemediği borçları yeniden yapılandırılacak. Ödenmeyen ya da kesildiği için yıllar sonra vatandaşın karşısına katlanarak çıkan trik cezası borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınacak. Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) borçları da aynı kapsamda değerlendirilecek. Paket içinde her türlü vergi, sigorta primi, harçlar, belediyelere ödenen emlak vergilerinin yeniden yapılandırılması da yer alacak. Matrah artırımı yapanların vergi incelemesine konu edilmemesi ve ihtilaflı alacakların yeniden yapılandırılması da tartışılıyor. Paket, torba tasarı olarak önümüzdeki haftalarda Meclis'e sevk edilecek. Hükümet, kasım ayı içinde tasarıyı yasalaştırmayı hedefliyor.

ANA PARADA İNDİRİM YOK

Hazırlanan pakete göre ana parada indirim yapılmayacak. Gecikme faizi ve cezalarda indirime gidilecek. Rakamın ne kadar olacağı netleşmedi ancak indirim oranlarının yüzde 90'a kadar çıkabileceği belirtildi. Borç 36 aylık taksitlerle ödenebilecek. Taksitlendirme süresine faiz ve gecikme zammı uygulanmayacak.

Pakette yer alacak düzenlemeler şöyle:
ELEKTRİK VE SU BORÇLARI: Birikmiş elektrik ve su borçlarının ana parası korunarak ceza ve faizlerinde indirime gidilecek.
TRAFİK CEZALARINA KISMİ AF: Birikmiş trafik cezası borçları yeniden yapılandırma kapsamında yer alacak. OGS borçları da sürece dahil edilecek.
VERGİ VE PRİM İNDİRİMİ: Her türlü vergi, sigorta primi, harçlar, belediyelere ödenen emlak vergilerinin yeniden yapılandırılması da pakette yer alacak.
KAMUNUN BİRBİRİNE OLAN BORÇLARI: Paket kamu kurum ve kuruluşlarının birbirlerine borçlarının da yeniden yapılandırılmasını da içeriyor.
MATRAH ARTIRIMI, İHTİLAFLI ALACAKLAR: Tartışılan ancak karar verilmeyen konuların başında ise matrah artırımı yapanların vergi incelemesine konu edilmemesi ve ihtilaflı alacakların da yapılandırılması geliyor. Bu konuda son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

kalan karakter 1000

fatma gün fatma gün

benimde trafik cezam var gecıkme faiziyle cok para oldu ama taksitlendirilirse ödeme imkanı olur tabiki faizi silinirse bence iyi bir uygulama inşallah çıkarda bizde bu borçlardan kurtuluruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.07.2014 09:57
menduh menduh

hade gözünüz aydın tırafik cezalarına af geldi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.07.2014 04:22
yeter yeter

ohh bidaha trafik cezası ve vergi verenin taaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.06.2014 19:52
ali  can ali can

tirafik cezasin dan kım ler yarar lanacak
ve nezaman af geliyor arederim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.09.2013 18:03
dogan dogan

haksız yenılen trafık cezalarımı bu yasayı onaylamayan arkadaslar odesın o zaman bır ewde 3 degıl 10 aracta olsa haksız cezalarda ındırım en azından fazla mılletın canını yakmıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.08.2013 15:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.