X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye "uçak gemisi" yapabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye "uçak gemisi" yapabilecek

  • Giriş Tarihi: 7.5.2011 10:21 Güncelleme Tarihi: 7.5.2011 10:51

Savunma Sanayii Müstaşarı Murad Bayar, Türkiye'nin milli savunma sanayiinde çok ilerleme kaydettiğinin altını çizerek, Gelişen denizcilik sektörü ile elde edinilen kazanımlar sonucu, ihtiyaç olması halinde, kendi uçak gemisini yerli imkan ve kabiliyetleri ile yapabilecek güçte olduğunu söyledi.

Murad Bayar, Türk Savunma Sanayiinin kabiliyetlerine ve projelerine ilişkin soruları yanıtladı.

Bayar, Türkiye'nin bölgesel bir güç olabilme yolunda Uçak Gemisi yapabilme kapasitesine ilişkin soru üzerine, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından hazırlanan ''2009-2016 Savunma Sanayii Sektörel Strateji Dokümanı'' ile daha önce başlatılan askeri gemi sektörü atılımlarının en üst noktalara ulaştığını vurguladı.

''Tamamı yerli tersanelerde üretilen, dünya standartlarında birçok gemi projesi tamamlanmıştır veya tamamlanmaktadır'' diye konuşan Bayar, Türkiye'nin uçak gemisi kapasitesi konusunda şunları söyledi:
''2016 yılı yerli katkı hedefleri doğrultusunda askeri gemilerde, sistemlerden alt sistemlere inildikçe artan yerlilik oranı hem sektörü geliştirmiş, hem de yerli kaynakların yurt içinde kalmasına imkan ve olanak sağlamıştır.

Gelişen sektör ile tasarım kabiliyetleri, ileri mühendislik ve teknoloji birleşerek geçmişte imkansız gibi görülen birçok proje hayata geçirilmiştir.

UÇAK GEMİSİ YAPABİLME KAPASİTESİNE SAHİBİZ...
Sonuç itibariyle, gelişen denizcilik sektörü ile elde edinilen kazanımlar sonucu ihtiyaç olması halinde Türkiye kendi uçak gemisini 'Yerli İmkan ve Kabiliyetleri' ile yapabilecek güçtedir.

kalan karakter 1000

misafir misafir

yapamayız diyenler eğer sizin ufkunuz yetseydi bu zamana kadar yapılırdı çünki seksene sene siz yönettiniz hiç bişey yapmadan size göre gayet normal yapamayız demek

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır3
cevapla 30.01.2013 16:57
bekir demir bekir demir

projeyi hazırlayanları amerikadan getirelim. motorunu elektrik aksamını amerikadan alalım.nükleer santrali koreden alalım sonra uçak gemisinin nükleer sistemlerini de japonyadan alalım.uçak gemisinde uçacak uçakların parçalarını amerikadan alalım türkiyede montajlarız.Yaşasın milli savunma sanayii <3

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır21
cevapla 17.10.2012 01:52
sinan sinan

devlete sesleniyorum neden denizlere en çok biz sahipken bir tane bile savaş uçagı gemimiz yok boylemi denizlere hakim olcayz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 26.09.2012 01:22
Murat Murat

Bir tane yapalım bakalım yapabiliyor muyuz.. Gerek olunca üretilir.. Allahın izniyle..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.08.2012 02:25
GamesuaTR GamesuaTR

Dünyada uçak gemisine en çok ihtiyaç duyan ülke TÜRKİYEdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 09.06.2012 18:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.