X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 16 bin belediyeciye kadro geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

16 bin belediyeciye kadro geliyor

  • Giriş Tarihi: 26.6.2011

Belediye ve il özel idare çalışanlarına kadro ışığı yandı. Maliye, 16 bin çalışanı ilgilendiren düzenleme için çalışma başlattı

Kamuda çalışan 205 bin sözleşmeli kadroya geçirilirken belediye ve il özel idare çalışanları kapsam dışı tutuldu. Başbakan Tayyip Erdoğan, seçim sonrası bu konuda düzenleme yapılacağını söylerken, Maliye Bakanlığı bu durumu düzeltmek için kolları sıvadı. Yaklaşık 16 bini aşkın belediye ve il özel idare çalışanının da önümüzdeki günlerde kadroya alınması bekleniyor. Yerel yönetimlerde örgütlü Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir Sen) belediye çalışanlarına kadro için Başbakanlık ve Maliye'nin kapısını çaldı. Bu ziyarette, 16 bin 500 sözleşmeli belediye çalışanı ile il özel idare, TRT ve diğer bazı kurumlarda kapsam dışı kalan sözleşmeli personelin de kadroya alınması görüşüldü. Hükümetin de belediye çalışanlarının kadroya alınmasına sıcak baktığı belirtiliyor.

MALİYE, ÇALIŞMA BAŞLATTI

Bem-Bir Sen Başkanı Mürsel Turbay, Maliye'nin bu konuda çalıştığını belirterek, şöyle konuştu: "Belediyedeki sözleşmeliler 4B'li olarak çalışıyor. Ümitsiz değiliz. Yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Maliye müsteşarı Naci Ağbal ile görüştük. Teklifi yaptığını söyledi. Yeniden farklı bir çalışma yapıyor. Kadroya alındıklarında devletin kârı olacak. 2 bin 500 lira ücret alan 1.600-1.800 lira ücret alacak. Diğer kurumlardaki 4B'lilere tanınan hakların yerel yönetimlere tanınmasını istiyoruz. Tayin, izin hakları yok. 657'nin a bendinde kullanılan hakları yok. Bunların da biran önce kadroya alınmasını arzu ettik."

kalan karakter 1000

mühendis mühendis

kpss sınavının adil olduğunu kim söyledi????
kpss konularını papağan gibi ezberleyip çok yüksek puan almak mı başarı
mesleğinde kendini geliştirmek mi başarı???
sözleşmeli personel daha donanımlı kadroyu hakediyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır7
cevapla 09.02.2012 09:57
saklı saklı

tarsus belediyesinde Çalısıyorum kadro gelse Çok mutlu oluruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 09.02.2012 02:56
ramazan ramazan

beledıyede calısanlar kadro haketmıyor dıyen ınsanlar elını vıcdanına koysun da bı dusunsun.beledıyede calısan o ınsanlar ne zor sartlar altında asgarı ucretle evlerını gecındırmeye calısıyolar.dusununkı bu ınsan bıde kırada oturuyor ve okuttugu cocukları var bu ınsan nayapsın soylermısınz.alnının terıyle helal daıresı cercevesınde calısan herkes emegının karsılıgını almalıdır.insallah bu kadro meselesı bu sefer hallolur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 01.02.2012 17:29
reniz reniz

Kamuda çalışan 205 bin sözleşmeli kadroya geçirilirken belediyerde çalışan Sözleşmelilere kadro verilmedi inşaallah bizlere kadro verilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.01.2012 17:02
sözleşmeli belediyeci - fen işleri sözleşmeli belediyeci - fen işleri

Allaha çok şükür.... İnşallah bir aksilik olmazda kadro gelir artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.01.2012 01:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.