X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte yeni İstanbul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte yeni İstanbul

  • Giriş Tarihi: 6.7.2011 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2011 10:23

Anadolu’nun ve hatta doğu’nun büyük göçü, ‘taşı toprağı altın’ bildiği istanbul’a yerleşmeye geliyor. resmi kaynaklara göre 10 yıl sonra türkiye nüfusunun dörtte biri istanbul’da yaşayacak.

Anadolu'nun ve hatta doğu'nun büyük göçü, 'taşı toprağı altın' bildiği istanbul'a yerleşmeye geliyor. resmi kaynaklara göre 10 yıl sonra türkiye nüfusunun dörtte biri istanbul'da yaşayacak. dolayısıyla şimdi batı'nın kapısı'nı yeniden inşa etme vakti. Eski semtler yıkılacak; yeni merkezler ve mikro şehirler kurulacak; yeni okullar, teknoparklar, hastaneler, ulaşım hatları inşa edilecek. son günleri yaşayan şimdiki istanbul, 10 yıl içinde trilyon doları aşan bir yatırımla türkiye'nin ekonomik dönüşümünü de tetikleyecek. işte karşınızda yeni istanbul! yerinizi ayırtın!

ZELİHA ALAGÖZ TEMİZ /FORBES

Fikirtepe bir yıl öncesine kadar 100 bin kişinin yaşadığı, şehrin merkezindeki varoşlardan biriydi. Doğru düzgün hastanesi, parkı, sosyal donatı alanları olmayan Fikirtepe'de geçen yıl ev almaya kalksanız, 200 metrekare üzerinde kurulu iki katlı bir binayı 200 bin liraya satın alabilirdiniz.

Son bir yılda köprünün altından çok sular aktı… Şimdi 100 metrekarelik bir arsa için milyon dolarlarla ifade edilen rakamlar pazarlık konusu ediliyor. Çünkü Fikirtepe'ye tam anlamıyla piyango vurdu. Sene başında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde tüm siyasi parti meclis üyelerinin onayıyla imar değişikliğine gidildi. Fikirtepe, Dumlupınar, Merdivenköy ve Eğitim mahallelerinin bir bölümünü kapsayan 1 milyon 500 bin metrekarelik alan, fiziksel, sosyal çevreyi iyileştirerek yaşam koşullarını iyileştirme amacıyla "Özel Proje Alanı" lejantına alındı. Plana göre; "mevcut yerleşme dokusu içerisinde düzensiz ve sağlıksız yapılaşmış konut alanları sıhhileştirilecek ve donatı alanları artırılarak kentsel yaşam standartları yükseltilecek". Parsellerin birleştirilerek daha fazla imar hakkı almaları üzerine kurulu sistem, FORBES'a konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ifadesiyle "İstanbul'un kurtuluş reçetesi" olacak.

kalan karakter 1000

maraz 21 maraz 21

çok iğrenç şeyler yazıyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.12.2012 19:44
ali dayı ali dayı

hayal dünyasında yaşıyor adamlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır5
cevapla 07.07.2011 03:13
Ert Ozd Ert Ozd

Bende Anadolu'ya gideceğim, son yıllarımı stressiz insanca geçirmek istiyorum, gergin insanların olmadığı birşey sorduğunda sevgi ile cevap verebilen insanların arasına, alın İstanbul sizin olsun,,,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 06.07.2011 11:08
AYNEN AYNEN

AYNI SEKILDE BENDE YAPMAYI DUSUNUYORUM İNŞALLAHTA YAPARIM..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır4
cevapla 06.07.2011 11:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.