X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milyon dolarlık villa sahiplerine 3.köprü şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milyon dolarlık villa sahiplerine 3.köprü şoku!

  • Giriş Tarihi: 13.8.2011 19:14 Güncelleme Tarihi: 13.8.2011 20:01

İstanbul Boğazı üzerine yapılması kararlaştırılan üçüncü köprü ve bağlantı yolları bir çok arazi sahibi için umut olurken, bazılarının kabusu oldu.

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün ana güzergah ve bağlantı yolları planlara işlenirken, Ümraniye-Alemdağ bağlantı yolu Çekmeköy civarında milyon dolarlık villaların bulunduğu bazı sitelerin üstünden geçiyor.

Bağlantı yolları taslak projesine göre yollardan biri Çerkezköy'de lüks villaların bulunduğu bazı sitelerin tam üstünden geçecek. Milyon dolarlık villa sahipleri şimdi kara kara düşünüyor. Risk altındaki bu sitelerden birinde eşine ait bir villa olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 'Siteler üzerinden yolun geçeceği söylentisini biz de duyduk. Yetkililer, 'Çalışmalar sürüyor' demiş. Viyadük mü istimlak mı bilmiyoruz. Ama yıkılsa da üstünden viyadük de geçse bize zarar verecek' dedi.

SIRA ALT ÖLÇEKLİ PLANLARDA

Üçüncü Köprü ana güzergah ve bağlantı yolları 1/25 bin ölçekli planlara işlendi. Şimdi alt ölçekli planlara işleme çalışmaları sürüyor. Genellikle orman alanlarından geçen Kuzey Marmara Otoyolu, Anadolu ve Avrupa yakasında ekspres yollarla TEM'e bağlanacak. Planlara işlenen ve Anadolu yakasına yapılacak iki ekspres yoldan birinin Çekmeköy'de lüks sitelerin üzerinden geçeceği iddiası site sakinlerinin uykusunu kaçırıyor. Eğer proje değişmezse doğal güzellikleri ve sesiz ortamı nedeniyle tercih edilen sitelerdeki milyon dolarlık villalar Üçüncü Köprü'ye kurban olacak. Taslak planlara göre TEM-Kuzey Marmara Otoyolu Ümraniye-Alemdağ hattı, Ümraniye Cezaevi yakınlarından başlayarak Nevzat Demir Tesisleri'nin kuzeyinden geçecek ve lüks sitelerin ortasından devam ederek 10 kilometre sonra Alemdağ-Taşdelen civarında bağlanacak.

ÖZTÜRK BEKLEYİP GÖRECEĞİZ

Köprü bağlantı yolunun etkileyeceği öne sürülen lüks sitelerden birinde eşine ve kız kardeşine ait, her biri 1 .5 milyon lira değerinde villaları bulunan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, böyle bir duyum aldıklarını, eşinin çok üzüldüğünü söyledi. Öztürk, 'Burasını sessiz bir yer olduğu için yazlık olarak kullanıyoruz. Yan tarafta bulunan lüks siteden bazıları belediyeye sormuşlar, 'Planlama çalışmaları devam ediyor' cevabı almışlar. Nasıl geçeceğini nereden geçeceğini merak ediyoruz. Viyadükle mi geçilecek istimlak mı edilecek, bilmiyoruz. Ama şu bir gerçek ki ister yanından ister üstünden geçsin o bölgenin sakinliğini bozacak' dedi.

Akşam

kalan karakter 1000

mustafa metinoğlu mustafa metinoğlu

bu bölgede emlak işi ile uğraşıyorum yolun geçmesi planlanan güzergahta konut yoğunluğu fazla oysa belirlenen yerin 1yada 2 kilometre çaprazında arazi müsait bukadar mesafe kaydırılırsa karayolları daha kısa sürede daha ucuza bir yol yapmış olur hem devlet hem halk daha az zarar görür aksi taktirde yıllarca birileri mahkemeyle uğraşıcak ve hatrı sayılır paralar sokağa atılacak devletin karayollarının mühendisleri yalnızca cetvelle yol çizmeyi bırakmalı hatta 50 yıl sonrasının planlarını yapmaya başlamalı artık

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 14.08.2011 09:06
anafartalar anafartalar

vah vah çok üzüldük n'olur köprüyü yapmayın zaten doğayada çok zarar veriyor, halkın trafik çilesimi o önemli değil,alışıklar zaten...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 14.08.2011 01:35
bu köprü geçer bu köprü geçer

korkmayın lüküs sitelerde oturanlar toki istanbulun engüzel yerlerinde yerinize karşılık çok güzel site deyilde villalar yapar .

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 14.08.2011 00:12
mehmet bay mehmet bay

ilahi adalet

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 13.08.2011 23:45
erol erol

helalse korkmayın top atsalar yıkılmaz ama degilseeeeeeeeee

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 13.08.2011 23:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.