X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vergi dairesinden "yapılandırma" uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vergi dairesinden "yapılandırma" uyarısı

  • Giriş Tarihi: 1.10.2011 11:56

Üçüncü taksitlerini 30 eylül tarihine kadar ödemeyen mükellefler yeniden yapılandırma haklarını kaybedecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" hakkındaki 6111 Sayılı Kanun'dan yararlanmak isteyen mükelleflerin hak kaybına uğramamaları için üçüncü taksitlerini ödemeleri gereken sürenin 30 Eylül 2011 tarihinde sona erdiği duyuruldu.

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit, 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında 6111 sayılı Kanundan yararlanmak için mükelleflerin 31 Mayıs 2011 tarihine kadar yapılan yapılandırmada hak kaybı yaşanmaması için 30 Eylül 2011 tarihine kadar 3'üncü taksitlerini süresinde ödemeleri gerekmektedir. 6111 sayılı Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanma şartlarından bir tanesi de bir takvim yılında 2 taksitten fazla taksitin ihlal edilmemiş olmasıdır" dedi. Üçüncü taksit süresi ise 30 Eylül Cuma günü sona erdi.

6111 Sayılı Yasa Kapsamında yeniden yapılandırmadan faydalanan, fakat Haziran ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken 1. ve 2. taksitlerini zamanında tam olarak ödemeyen vatandaşların, bu fırsattan yararlanma haklarını kaybetmemeleri için sunulan üçüncü taksit fırsatını iyi değerlendirenler taksitlerini süresinde öderken, üçüncü taksit imkanını değerlendiremeyen mükelleflerin bir takvim yılında 2 taksitten fazla taksit ihlalinde bulundukları için, 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanarak elde ettikleri yeniden yapılandırma haklarını kaybedecekleri bildirildi.

kalan karakter 1000

SADIK. SADIK.

KAZNDIĞIM PARALAR VERGİYE ÖDEDİĞİMİZ PARALAR KADAR CEBİMİZE KASAMIZA GİRDİYSE BİZE YANİ BANA ZEHİR ZAKKUM OLSUN.EĞER VERGİ BORCUM DEVLETİME OLMAMIŞOLSAYDI BU ÇİLEYİ ÇEKMEZDİM.ŞİMDİ BU TAKSTLENDİRMİŞ OLDUĞUMUZ VERGİLERİMİZİ ÖDEMEK İÇİN GAYRET SARFEDİYORUZ.YEMİYORUZ İÇMİYORUZ BUNLARI ÖDÜYORUZ.KEŞKE ÖDEYECEĞİM VERGİNİN 3TE BİRİ CEBİMDE VEYA ELİMDE OLSAYDI.DAHA ÜSTÜNE ÜSTÜK ÇALIŞTIĞIM DÖNEMLERDE 17 YILLIK YIPRANMAYI DA İŞLETMESİNE HARCAYAN BİRİ OLARAK BORÇLANDIK.GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ YERE KADAR ÖDEME GAYRETİNDEYİZ.EĞER ÖDEYE BİLİRSEM DÜNYAYA YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM.ALLAHIMDAN DA TEK DİLEYİM BU GÜCÜ HERKESE VERSİN NASİP ETSİN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 01.10.2011 14:05
İstanbullu İstanbullu

Kendilerine göre ödeme planı yaptılar,borçluların nasıl ödiyeceğini düşünmediler.Şimdi beklesinler,neyimi alacaklar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 01.10.2011 13:11
pullum pullum

yapın şunu 120 ay herkez rahat ödesin sanki 100tl taksitle ev veriyorsunda 120 ay taksit yapamıyormusunuz sayın başbakanımız sizden rica ediyorum biz rahat rahat ödeyelim sizde rahat rahat alın

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır2
cevapla 01.10.2011 12:06
SADIK. SADIK.

SAYIN YORUMCU PULLU 120AY VADENİN NEKADAR FAİZİ OLURKİ BUNU 12 YIL ÖDEMEK HER BABA YİĞİDİNİN KARI DEĞİLDİR.BAKALIM 120 AY BİR İŞYERİ AYAKTA KALACAKMI VE ZATEN MÜKELLEF ÇALIŞIRKEN ÖDEYEMEMİŞ DAHA NESİYLE ÖDESİN. BEN ŞUNU DİYORUM DEVLETTEN TEŞVİK ALIP VE İŞLETME AÇIPTA PARALARINI ÖZDE İŞYERİ DEĞİLDE SÖZDE İŞYERLERİ AÇMAK İÇİN ALINAN TEŞVİKLERİ ÇARÇUR EDENLER BUNLARIN AÇIĞINI BİZ KÜÇÜK İŞYERLERİ KAPATMAYA ÇALIŞMASI VE DİDİNİP DURMASI .KEŞKE ALANDA VERENDE MEMNUN OLSA,,,ÇALIŞMA ŞEKLİ OLSA SIKINTI OLMAYACAK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.10.2011 14:15
İstanbullu İstanbullu

Katılıyorum,ödemeler çok yüksek o kadar kazanılmıyorki o rakamları ödiyeyim.Borçluların ödeme güçleri araştırılmadan kendi isteklerine göre uygulama yaptılar şimdi beklesinler.Neyimi alacaklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 01.10.2011 13:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.