ARKADAŞINA GÖNDER 2B yasası tapuya kavuşturacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

2B yasası tapuya kavuşturacak

  • Giriş Tarihi: 24.1.2012

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 2B yasasında sona geldiklerini belirterek, "2B meselesini halletmeden vatandaşla karşı karşıya gelmeyeceğiz. Şimdi 2B yasası çıktı, inşallah bir aksaklık olmazsa bu hafta, ama ufak bir aksaklık olursa önümüzdeki hafta Meclis'e gelecek. Süratle 20 gün - bir ay içerisinde Meclis'ten geçireceğiz" dedi. Ümraniye Belediyesi nikah salonunda kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantısında konuşan Bayraktar, 2B meselesini halletmeden vatandaşla karşı karşıya gelmeyeceklerini açıkladı. 2B yasası ile yerinden, yöresinden, köyünden şehirlere gelmek zorunda olan ve imkansızlıklar içerisinde bulduğu hazine arazisinde kendine bir barınak yapan insanları, mağdur etmeden hak sahibi, tapu sahibi yapmayı amaçladıklarını anlatı. Bayraktar, "Değerinin yüzde 70'i üzerinden, yani yüzde 30 indirim yapmak suretiyle, 3 yıl vadeyle bunu vatandaşa vereceğiz. Ödemeler 6 ayda bir taksitlerle yapılacak. Eğer derse ki 'ben peşin ödeyeceğim', yüzde 20 indirim yapacağız" dedi.

İMAR PLANI YAPILACAK
Kanunun çıkmasının ardından imar planlarının yapılacağını belirten Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü: "İmar planları yapıldığı zaman bunların yolları uygun olacak, meydanları, eğitim tesisleri, uygun olacak. Burada parsel birleşimleri de bulunacak. İmar dışında vatandaşı serbest bırakacağız, isterse yerini satsın, isterse kendisi yapsın, isterse müteahhite versin."

kalan karakter 1000

aer aer

bizleri magdur ediyor hep fakirin omuzuna yükleniliyorlar bu nasil adalet durumu olmayan ne yapsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.06.2012 17:46
niyazi niyazi

ben samsun alaçam da ikamet etmekteyim buyasa deniz kenarındaki arsalarıda kapsıyormu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2012 10:56
g g

tapuları iptal olanlar ne oluçak artı para cezaları bızleri madur ettınızz

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 25.01.2012 17:45
yıldıray yıldıray

daha önce tapuları iptal olunan araziler bedelsiz olarak verilecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 02.02.2012 02:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.