X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ebe ve hemşirelere ek ödeme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ve lere ek ödeme

  • Giriş Tarihi: 2.6.2012 13:21

Toplu sözleşme görüşmelerinde zam tartışmalarının gölgesinde kalan hizmet kolları kazanımları özellikle sağlık çalışanlarını memnun edecek.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde ve üniversite hastanelerinde görev yapan personel, birçok alandaki kazanımlarının yanı sıra bu ay içerisinde yaklaşık 1000 ile 1500 TL'lik bir ek ödeme alacak.

Kamu İşveren Heyeti ile Konfederasyonların arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde zamların gölgesinde kalan ya da bir şekilde geçiştirilen küçümsenmeyecek boyuttaki kazanımlar dikkat çekici.

Hakem Heyeti'nin kararı ile hekim dışı sağlık personeline yapılan döner sermaye ödemeleri diğer memurlara yapılan ek ödemelerden aşağı olmamak üzere maaşla birlikte verilecek.

Karar ile yardımcı sağlık personelinin Mayıs ayına ilişkin hak ettiği döner sermaye ve yeni karar ile birlikte alacağı peşin döner sermaye birlikte ödenecek. Haziran ayında maaşlarla beraber verilmesi beklenen ek ödemeler, zam farkları ve gecikme farklarının toplamı yaklaşık 1000 -1500 TL'yi buluyor.

"112 ÇALIŞANLARINA 250-350 TL ARASINDA ARTIŞ YAPILDI"

112 Acil Servis çalışanları, ek ödemeler noktasında özellikli birimden sayılacak. Buna göre sözleşmeliler de dahil olmak üzere 112 çalışanlarının ek ödemelerinde 250 ile 350 arasında bir artış olacak. Yine 112 çalışanlarının performanslarına artı 10 puan getirilecek.

Sağlıkta sözleşmeli olarak çalışanları sevindirecek yeni bir kazanım ise yemek ücretlerindeki çifte standardın kaldırılması. Buna göre artık sözleşmeli personel yemek ücreti ödemeyecek.

Sözleşmeli personeli sevindiren diğer bir hak ise daha önce bir üst okulu bitirdikten sonra geçtiği bölümün maaşından yararlanamazken, artık lik bitiren bir liseli, ön lisans okuduğu liğe geçtiğinde ebelik ücreti alacak.

Sektörde vekaleten atananların durumuna da yeni haklar getirildi. Buna göre, bir müdürlüğe yada şubeye vekalet eden sağlık çalışanı artık vekaleten atandığı yerin maaşını alacak. Yine yöneticilik kadrosuna vekaleten atanan öğretmenlere de ek ders verme hakkı getirildi.

PRATİSYEN VE DİŞ HEKİMLERİN GARANTİ EK ÖDEMELERİ 450 TL ARTTI

Pratisyen ve diş hekimlerinin garanti ek ödemelerinde yapılan iyileştirme de dikkat çekiyor. Buna göre hekimlerin ek ödemelerine 450 TL'lik bir artırım yapıldı. Pratisyen hekimin garanti ek ödemesi 750 iken bundan sonra 1050 TL olacak.

kalan karakter 1000

112 doktoru 112 doktoru

Evet sabit döner 450 TL arrttı ama artalı da 700 TL eksik döner veriliyo... Lütfen Bize artık fazla Para vermeyin ve paramızı da kesmeyin 700 TL kesildi ya ....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 02.10.2012 22:50
SEVİM SEVİM

bahsedilen kadar para geçmedi elimize,çarpanını neye göre ayarladılarsa bilemiyorum, şişirilmiş miktarlar beyan edilince diyer memur arkadaşların iştahı kabarıyor.ne şartlarda çalıştığımızı bilmediğiniz için (anlamakta istemezsiniz zaten),kazandığımız para hakkında haksız yorumlar yapmayın.öyle zamanlar oluyorki yaptığımız işin maddi bir karşılığı bile olamaz tek diyebileceğim en sevdiğiniz sağlık çalışanı olsun,meslegimi seviyorum eleştiriler kırıcı oluyo

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 17.06.2012 18:33
alpaslan alpaslan

Hani memura fazla para odenırse ALLAH korusun YUNANISTAN gıbı olacaktık ne oldu ? Astsubay ve uzman cavuslar ayrıca diğer memur personel bas bas bagırıyor eşit işe eşit hizmet kim kime ne kadar eşit ? bunu da anlamış değilim. Astsubaya 10 yıldır bılfııl yapılmayan ek odeme nasıl bazı meslek gruplarına yapılıyor ? saglık calısanları ve ımamlar bu kardeslerımızde alsınlar sevınırız ancak her zumreye verın askerın ve dıgerlerının gunahı ne ? çok ayıp durum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır8
cevapla 02.06.2012 17:07
mehmet mehmet

saglık çalışanları 2000 lira alıyor ek odeme dahil bu bir diger memurların çogundan az ayrıca akşama kadar yatılıyorsa sizde o iş koluna geçin görelim nasıl yatılıyor biz sabaha kadar çalışıyoruz çünkü.

Aynı Görüşte misiniz?
evet49
hayır10
cevapla 02.06.2012 16:39
ANKARA 06 ANKARA 06

BENDE sözleşmeli olarak çalışıyorum.onaylanırsa bu adalet degildir.akşama kadar oturuyorlar ne iş yapıyorlarki,ben ise 24 saat saat çalışıyorum.o zaman herkese ek göstergeyi versinler.bende almıyorum.verirlerse çokkkkkkkk haksızlık olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır31
cevapla 02.06.2012 14:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.