ARKADAŞINA GÖNDER Kıdem tazminatı fonu rafa kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kıdem tazminatı fonu rafa kalktı

  • Giriş Tarihi: 18.8.2012 12:35

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı fonu konusunun gündemlerinden tamamen kaldırıldığını açıkladı.

17 milyon çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatı fonuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. 2 milyon sendikalı işçinin mevcut hakları korunurken 15 milyon işçi tazminat güvencesi olmadan çalışmaya devam edecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı fonuyla ilgili çalışmanın bakanlığın gündeminden tamamen kalktığını söyledi. Çelik "Kıdem tazminatı fonuyla ilgili yasa taslağı medyada yer alınca 'Üçlü Danışma Kurulu'nda bu konuyu ele almıştık. Toplu İş İlişkileri Yasası çıkmadan bu konu gündeme gelmeyecek" dedi.

'FARKLI DEĞERLENDİRME OLDU'

Bakan Çelik, şöyle konuştu: "Artık fon düzenlemesi gündemimizde yok. Konu sosyal taraflarla konuşulmadığı halde farklı değerlendirmeler yapıldı. Kamuoyunda farklı değerlendirmeler oldu. Biz de gündemimizden çıkardık."

kalan karakter 1000

engin engin

üç kuruş para verecekler onu da vermemek için patrondan yana yasa çıkarmaya çalışıyorlar. canları istediğinde işçi çıkaracaklar 5 para vermeyecekler. emekliliğini bekle diyecekler başka hükümet gelecek fonu kaldıracak paralar havaya gidecek. işsizlik fonunu görüyoruz. almak için takla atman gerekiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.04.2013 11:21
ahmet ahmet

böyle saçmalık olmaz işverenin ekmegine yag sürmekten başka bişiy degil işveren az eziyordu bırazda siz ezin işçinin hakkı elindenn alınıyo başka bişiy değil..bu

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 31.03.2013 22:56
Levent Levent

emekli olursam . Tazminat alırımmı ne zaman alırım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2012 08:28
kanka kanka

neyi doğru yaptınızki kos koca bakansın hani 17 milyon çalışanın hakını savunacaktın okadar konuştun yalanmıydı ozaman siz konuşmayın sadece başbakanımız konuşsun beklentilerimizi ona göre yapalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 18.08.2012 23:46
tuncay tuncay

konu hortlatmak istemem ama herşeyi geçin sizin yakınınızda hiç bayan yok mu abla kız kardeş neyse işte veya sizin olmayacakmı adamlar evlenene askere gidene tazminat yok diyor yani siz çalışırken sizin üstünüzden fonda para biriktiriyor ve 15 yılı tamamlamazsan eşşek gibi çalıştınız biz yiyoruz diyorlar sen hala diyorsun ki başbakanımız konuşsun nasıl böyle düşünürsünüz ya aklım almıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 05.10.2012 16:20
murat kondu murat kondu

devlet sektöründe çalışanların her türlü hakkı sağlamda.özel sektördede bu durum gerçekleştirilirse özellikle ücret konusunda adalet sağlanırsa en büyük sıkıntı aşılmış olacaktır.biz asgari ücrete mahkum edilen özel sektör işçileri asgari ücretin bugünkü durumundan 3 kat daha fazla olması gerektiğini düşünüyoruz.hükümetimizin bu konuda çalışma yapmasını bekliyoruz.verdikleri sözleri hatırlatmak istiyoruz kendilerine.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 18.08.2012 23:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.