X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BMC işçileri eylemde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BMC işçileri eylemde

  • Giriş Tarihi: 31.10.2012 16:04

Türkiye'nin en büyük otomotiv devlerinden biri olan ve finansal krizden dolayı yaklaşık 6 aydır işçilerinin düzenli bir şekilde maaşını ödeyemeyen BMC'de işçiler eylemlerini sürdürdü.

İzmir Pınarbaşı'nda bulunan BMC fabrikası önünde toplanan iki bin işçi, Kemalpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatıp 'Kirpiyi durdurma, askeri vurdurma', 'BMC bizimdir, bizim kalacak' sloganları atarak yaklaşık 3 kilometre yürüdü. İşçilere trafikteki araçlar kornalara basarak destek verdi.

Beş ayda 2 bin 350 TL verilen ve yaklaşık 6 aydır maaşlarının tamamını alamayan, bir bölümü de izine çıkarılan işçiler bayram öncesi 2 bin TL ödeme yapılacağı yönündeki sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı yolu trafiğe kapatarak tepkisini orataya koydu. Polisin izin verdiği noktaya kadar yürüyen işçiler burada kiraladıkları servis araçlarına binerek Konak'ta bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığı'na gelerek dilekçe sundu. Yoğun kalabalıktan servise sığmayan işçiler tekrar fabrika önüne dönerek eylemlerin sürdürdü.

Altı aydır maaşlarını düzenli olarak alamadıklarını belirten Metal-İş İzmir Şubesi Başkanı İbrahim Tosun, 'Defalarca yönetimle görüşmemize rağmen, yapılan kredi anlaşmaları neticesinde protokoller yapılmasına rağmen, maalesef bir ödeme gerçekleşmedi. Bu insanları bayram öncesi mağdur ettiler. Eşlerine çocuklarına karşı mahcup ettiler. Ondan dolayı yollara düşmek zorunda kaldık' diye konuştu. Bayram öncesi vaatlerinin yerine gelmediğini ifade eden işçiler ise, 'Biz BMC'nin yaşamasını istiyoruz. Yönetimden açıklama bekliyoruz. Çocuklarımız okula harçlıksız gidiyor daha ne söyleyebiliriz ki' diyerek yönetime sitem ettiler.

kalan karakter 1000

gözlemci gözlemci

bmc bitmiştir ya kapat ya sat ama rezilliğe son ver karamehmet işçiler perişan halde daha fazla b.. etme

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır3
cevapla 06.11.2012 15:24
bmc çalışanı... bmc çalışanı...

Yönetici hataları ile bu duruma düştüğümüz açık,her zaman olduğu gibi krizinde yönetilemediği açık...6 aydır çalışanı ile yan sanayisi ile mağdur olmuş durumdayız.Çukurova yöneticilerinin hiçbir aksiyona girmemesi,hiçbir açıklama yapmaması herşeyden önce onur kırıcı bir durum.Hiçbir kurtarma politikası yürütülmüyorsa neden satmıyorsun,neden elden çıkarmıyorsun Sn Karamehmet?Bizim tek istediğimiz belirsizliğin olumlu yada olumsuz şekilde son bulması!

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır4
cevapla 01.11.2012 09:07
BMC Lİ BMC Lİ

DURUMUMUZ İÇLER ACISI FAKAT BİZ İŞ İSTİYORUZ VAR YAPMIYORLAR PARA İSTİYORUZ VAR VERMİYORLAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR ANLAYAMADIK. YA ARKADAŞLAR ŞU ŞU SEBEPLERDEN DOLAYI BU DURUMDAYIZ ŞU TARİHTE PARANIZI VERİCEZ YARINDA ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUZ DESİNLER HADİ GİDELİM AMA SAMİMİYET YOK KÖTÜ YÖNETİLEN ÖRÜMCEKLERİN ELİNE KALMIŞ Bİ FABRİKA OLDUK ÇIKTIK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır2
cevapla 01.11.2012 00:45
aloha aloha

Türkiyenin tek milli fabrikası! Yöneticiler uyumasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet45
hayır4
cevapla 31.10.2012 16:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.