X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vatandaş bankaya sinek avlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vatandaş bankaya sinek avlatacak

  • Giriş Tarihi: 5.2.2013 09:20 Güncelleme Tarihi: 5.2.2013 15:37

Tüketicilerden dosya masrafı, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti almaya devam eden bankalara 2 günlük protesto kararı çıktı.

Finansal krize rağmen kârlılığı devam eden bankaların yargı kararlarına rağmen tüketicilerden aldıkları masraf ve komisyonların 20 milyar liraya ulaştığını hesaplayan Tüketici Hakları Derneği, kapsamlı protesto kararı aldı. Buna göre tüketiciler, 14-15 Mart tarihlerinde bankaya gitmeme eylemi yapacak.

Ayrıca protesto bankaya gitmemekle de sınırla kalmayacak. Tüketiciler 2 gün boyunca bankaların kredi kartlarıyla alışveriş yapmayacak, hiçbir bankadan para çekmeyecek ve hiçbir bankaya para yatırmayacak. Protestonun en geniş katılımla gerçekleşebilmesi için tüm tüketici örgütleri sivil toplum kuruluşları, dernekler, memur ve işçi sendikaları ile meslek örgütleriyle görüşmeler de sürüyor.

Gelişmeyle ilgili bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, "Bankalar 365 gün tüketici avlıyorlar, iki gün sinek avlasınlar" diye konuştu.


'SİNEK AVLATACAĞIZ'

Çakar, şunları söyledi:

"15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü. Biz Türkiye'de hafta olarak kutluyoruz. Toplumu adeta ipotek altına alan bankaları bu tarihte protesto etme kararı aldık. Verilmiş mahkeme kararlarını uygulamayan, yasaları hiçe sayan bankalara 14-15 Mart günlerinde gitmeyeceğiz. Ayrıca, bu 2 gün boyunca bankaların kredi kartlarıyla alışveriş yapmayacağız ve hiçbir bankadan para çekmeyeceğiz, hiçbir bankaya para yatırmayacağız. 365 gün boyunca tüketici avlayan bankalara biz de bu eylemimizle iki gün sinek avlatacağız."

Turhan Çakar, tüm tüketicilere, tüketici örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına, derneklere, memur ve işçi sendikaları ile meslek örgütlerine eyleme destek vermelerin çağrısında bulunurken, bu amaçla tüm kurumların kapısını çalacaklarını, eylem gününe kadar geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.


kalan karakter 1000

sharbone sharbone

Bankalara laf söyleyen arkadaşlar, 2 gün yapılması planlanan protestoyu 365 gün yapsın bence... İşinize gelirse.. Bankalar olmadan yaşamayı becerebiliyorsanız, o zaman kesilen ücretlere laf söyleyin.. Hizmet alıyorsanız, bedelini ödersiniz. Bu iş bu kadar basit..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 06.02.2013 10:57
ahmet  kaan gençtürk ahmet kaan gençtürk

bence kimse kredi kartlarını ödemesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 06.02.2013 10:54
tremen tremen // BALIKESİR

bunlara devlet hala göz yumuyor ..bankalar istedği gibi at koşturuyorlar..bu millete yazık değil mi.aslında bankalara hiç gitmemek lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.02.2013 01:42
metin metin

16 sında görelim ne kadar gerçekcisiniz.
bir hizmet alıyorsan bedelini ödeyeceksin kardeşim maas ödemesi karşılığın da promasyon alıyorsun
o yahşi
krediye masraf olunca olmazzzz
gerçekci olun lütfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.02.2013 01:30
hıdırr hıdırr

iyide kardeşim maaşımızın bankada kalması bankanın karına değil mi zaten

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2013 23:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.