X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Memura 3 ayrı maaş geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Memura 3 ayrı maaş geliyor

  • Giriş Tarihi: 24.2.2013 12:01 Güncelleme Tarihi: 24.2.2013 12:18

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda maaş sistemi de yenileniyor. Memurlar üç değişik ücret alacak: Temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücreti...

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu sil baştan değiştirecek çalışmada sona yaklaşılırken, birçok konudaki yenilikler de netleşiyor.Yapılan çalışmayla farklı personel kanunları ortadan kalkacak ve bazı istisnalar dışında tek bir kamu personel kanunu yürürlükte olacak.

Düzenleme ile kamu çalışanların maaş sistemi de sadeleşecek. Maaşlar temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücretinden oluşacak.

Kalkınmada öncelikli bölgelerdeki personele de ayrıca ek ücret ödenecek. Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan sınıflar yeniden düzenlenecek. Bilişim hizmetleri, denetim hizmetleri ve yönetici hizmetleri gibi yeni sınıflar oluşturulacak.

4B MESELESİ BİTECEK


Kamudaki 4B'ye tabi sözleşmeli personel, geçici personel ve memur ayrımları kalkacak. 4B'li sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile birlikte kamuda bu statüde personel istihdamı da sona erecek.

Bu arada, kadın memurlar için doğum ve süt izinlerinin süreleri de artırılacak. Ayrıca yıllık izinler işgünü esasına göre belirlenecek. Özellikle bazı kurumlarda hizmetin özelliğine göre esnek çalışma gelecek.

SENDİKALAR DEVREDE


657 ile ilgili yapılan tüm çalışmalar ve hazırlanan taslaklar sosyal taraflar ve sendikaların da dikkatine sunulacak. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik taslağın ilgili tarafların da görüşünü aldıktan sonra Bakanlar Kurulu'na taşıyacaklarını her platformda dile getiriyor.

Taslağın tamamlanmasıyla birlikte Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK de çalışmalarına hız verdi. Edinilen bilgiye göre sendikalar taslağı inceleyerek kendi görüşlerini ve kırmızı çizgilerini belirliyor.

Kaynak: Takvim

kalan karakter 1000

yakomoz yakomoz

uzman erbaşları neden sivil memurluğa ğeçmek zorunda bırakıldığını anlayamadım sivil memur olmamak için emekli olmak isteyen bir çok uzman erbaş varbiz sivil memurluğa ğeçmek istemiyoruz kalan çalışma süremizi uzman erbaş olarak tamamlamak istiyoruz bu konuyla bir an önce ilğilenilmesini rica ederiz alışkın olduğumuz işte calışmak istiyoruz calışma süremiz çok az kaldı bu konuyla bir an önce ilğilenilmesini rica ederim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 04.04.2013 16:03
yakomoz yakomoz

uzman erbaşların sivil memurluğa geçmesini istemiyoruz kalan çalışma süremizi uzman erbaş olarak ğeçirmek istiyoruz uzman erbaşlara tanınan çalışma süresi çok az 60 yakına yakınçalışanlar var uzman erbaşların neden emekli edildiğini anlayamadım hepsinin çoluk çocuğu var emekli edilirlerse çocukları nasıl okutur nasıl ğeçinirler sizler erkenden emekli olursanız ne yaparsınız kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyibaşkasına yapmayalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 04.04.2013 15:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.