X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Memura 3 ayrı maaş geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Memura 3 ayrı maaş geliyor

  • Giriş Tarihi: 25.2.2013 10:11 Güncelleme Tarihi: 25.2.2013 10:34

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda maaş sistemi de yenileniyor. Memurlar üç değişik ücret alacak: Temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücreti...

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu sil baştan değiştirecek çalışmada sona yaklaşılırken, birçok konudaki yenilikler de netleşiyor.Yapılan çalışmayla farklı personel kanunları ortadan kalkacak ve bazı istisnalar dışında tek bir kamu personel kanunu yürürlükte olacak.

Düzenleme ile kamu çalışanların maaş sistemi de sadeleşecek. Maaşlar temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücretinden oluşacak.

Kalkınmada öncelikli bölgelerdeki personele de ayrıca ek ücret ödenecek. Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan sınıflar yeniden düzenlenecek. Bilişim hizmetleri, denetim hizmetleri ve yönetici hizmetleri gibi yeni sınıflar oluşturulacak.


4B MESELESİ BİTECEK

Kamudaki 4B'ye tabi sözleşmeli personel, geçici personel ve memur ayrımları kalkacak. 4B'li sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile birlikte kamuda bu statüde personel istihdamı da sona erecek.

Bu arada, kadın memurlar için doğum ve süt izinlerinin süreleri de artırılacak. Ayrıca yıllık izinler işgünü esasına göre belirlenecek. Özellikle bazı kurumlarda hizmetin özelliğine göre esnek çalışma gelecek.

SENDİKALAR DEVREDE

657 ile ilgili yapılan tüm çalışmalar ve hazırlanan taslaklar sosyal taraflar ve sendikaların da dikkatine sunulacak. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik taslağın ilgili tarafların da görüşünü aldıktan sonra Bakanlar Kurulu'na taşıyacaklarını her platformda dile getiriyor.

Taslağın tamamlanmasıyla birlikte Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK de çalışmalarına hız verdi. Edinilen bilgiye göre sendikalar taslağı inceleyerek kendi görüşlerini ve kırmızı çizgilerini belirliyor.

Kaynak: Takvim

kalan karakter 1000

yakomoz yakomoz

hürrem sultanın diziden ayrılırsa dizinin reytink lerinin düşeceği görüşündeyim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.05.2013 17:51
ömer ömer

evet

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.04.2013 09:25
ramezan ramezan

hade bakalım göreceğiz başarılar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 25.02.2013 14:08
pasifik pasifik

Kesin maaşlar eskisinden daha kötü olur.))

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 25.02.2013 13:31
Gül ÖZTÜRK Gül ÖZTÜRK

Emekli memur maaşları neden düzeltilmiyor?Çalışanlar zaten emekliden fazla alıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 25.02.2013 12:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.