X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakandan memura kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakandan a kötü haber

  • Giriş Tarihi: 23.3.2013 10:01

un ini geçirdiği kamp ve tatil köyü gibi dinlenme tesislerinin satışını sağlayacak düzenleme komisyondan geçti.

Başbakan Yardımcısı Babacan, kampını kaybeden a parası veremeyeceklerini açıkladı.

Kamu kurumlarına ait dinlenme tesisleri, kamplar ve tatil köylerinin satışının önünü açacak yasal düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Buna ilişkin bilgi veren Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kamu kurum ve kuruluşlarının elinde satılabilecek nitelikte toplam 900 civarında dinlenme, eğitim ve spor tesisi bulunduğunu bildirdi. Bu tesislere ilişkin değer tespiti yapılamadığını ifade eden Bakan Babacan, satışın piyasa şartları içerisinde olacağını belirtti.


JAPONYA'DA VERİLİYOR

Bugün gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre; komisyondaki görüşmelerde muhalefet milletvekilleri, memurlara tatil için her yıl belli bir ücret ödenmesini talep ettiler. Vekiller bu konuda Japonya ve Avrupa ülkelerinden örnekler verdi. Ancak, bu paranın bütçeye ciddi yük getireceğini belirten Babacan, bütçe imkanları çerçevesinde bunun verilemeyeceğini açıkladı.


ADİL KULLANILMIYOR

Babacan, kamu kurumlarına ait dinlenme ve tatil tesislerine her isteyen memurun gidemediğini, genelde belli düzeydeki memurların yararlandığını anlatırken, şunları söyledi: "Mevcut uygulama çok da adil değil. Her memurun Merkez Bankası'nınki gibi bir tatil tesisi yok. Üstelik onlar bu kapsamın dışında.î Babacan ayrıca, tüm tesisleri Bakanlar Kurulu'nda tek tek değerlendirip karar vereceklerini vurguladı.


BAZI OTELLERLE ANLAŞILABİLİR

Başbakan Tayyip Erdoğan, kamuya ait tesislerde ciddi israflar yaşandığını belirtirken, şunları söylemişti: "Senede 1-2 ay gidecekler, tatil yapacaklar. Ondan sonra 10 ay buralar çıplak, çürümeye yüz tutacak. Neymiş, kamu mensuplarının oralarda yazın tatillerini geçirmesine fırsat vermek. İlla devlet böyle bir şeyi yapacaksa, belli otellerle anlaşırsın, oralarda gider yazın o tatillerini yaparlar. İşin sevki idaresi budur.

Kaynak: Bugün

kalan karakter 1000

an an

Sayın Babacan, daha adil bir dağıtım, faydalandırma sistemini kurmak zor mu? Satmak için, "bahane uydurma" diyorlar buna Türkçe de.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 23.03.2013 17:42
şahinkuş şahinkuş

doğru bir olay zaten bakanlık yetkilileri kullanıyordu

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 23.03.2013 16:41
memuuurr memuuurr

aynen öyle helal sana. Memurun kampa gittiği nerede görülmüş kamplar müdürlerin bizim gidecek yol paramız yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 23.03.2013 13:29
Öğretmen Öğretmen

İsabet olmuş, sadece belli kişilere hizmet veren yerlerdi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2013 13:20
emekli memur emekli memur

Allah bakandan razı olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 23.03.2013 12:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.