X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TMSF, Show TV ve BMC'ye el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TMSF, Show TV ve BMC'ye el koydu

  • Giriş Tarihi: 18.5.2013

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsili amacıyla Gruba ait Show TV ve BMC'nin yönetimini devraldığını duyurdu. TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, TMSF'nin Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsilini teminen Bankacılık Kanunun'dan kaynaklanan yetkilerini kullanarak 16 Mayıs 2013'de aldığı kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. Aş ve BMC San. ve Tic. Aş'nin yönetimini devraldığı belirtildi.

'PROTOKOLE UYULMADI'
TMSF'nin, Çukurova Grubun'dan olan alacaklarının tahsili amacıyla Gruba ait Show TV ve BMC'nin yönetimini devraldığı duyurulan açıklamada, daha önce de çeşitli zamanlarda yönetim ve denetimi TMSF'ye devrolunan şirketlerin Çukurova Grubu ile yapılan protokoller çerçevesinde gruba iade edildiği hatırlatılarak şunlar kaydedildi: "Ancak gelinen aşamada, Çukurova Grubu, protokol kapsamında ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu zamanında ödememiş ve Ekim 2012'den bugüne kadar Fon tarafından kendilerine verilen makul sürede de temerrüt halini ortadan kaldırıcı ödeme yapmamıştır. Bu durumda, ileride telafisi mümkün olmayacak kamu zararına yol açılmaması için ilgili borçlu grup hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına ve ilgili şirketlerin yönetim ve denetiminin Fon'a devri zorunluluğu doğmuştur. TMSF, kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. TMSF, kendisine verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fon'a devredilen bankaların maliyetinin asgariye indirilmesi prensibiyle çalışmalarını sürdürecektir."kalan karakter 1000

selim demirci selim demirci

zaten batık olan şirketlere el koyup devlet parasıyla mı yaşatacaklar. cidden komik :S

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 18.05.2013 11:49
huseyindilek huseyindilek // KONYA

Turkcell dururken neden ufak tefek
firmalarına el koyuyorsunuz ki, alın
turkcell'i olsun bitsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır6
cevapla 18.05.2013 10:53
altu altu

helal olsun size. halkın paraları ile adam olan ve geri ödemeyenlere haktır bu!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 18.05.2013 10:23
USMAN USMAN

BMC&SHOW TV ikisite gırtlağına kadar borç içinde işçileri maaş alamıyor v.s.v.s madem Çukurova holdingden alacağın var paranı alabileceğin yere el koysana,batık şirkete el koyupta işçilein maaşını TMSF olarak senmi ödeyeceksin anlamadımki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır3
cevapla 18.05.2013 10:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.