X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 31 işlem ücretine sınır yasası kabineye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

31 işlem ücretine sınır yasası kabineye geliyor

  • Giriş Tarihi: 24.5.2013

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Tüketiciyi Koruma Kanunu Tasarı Taslağı'na son şeklini verdiklerini ve başbakanlığa gönderdiklerini söyledi. Düzenleme pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olacak. Kredi kartı veren bankaların ücretsiz bir tüketici kartından yükümlü olacağını bildiren Bakan Yazıcı "Maketten konut satışında, firmaya sigortalama yükümlülüğü gelecek" diye konuştu.

LÜKS ARACA VERGİ ÇÖZÜMÜ
Hayati Yazıcı, lüks otomobil ithalatına dönük çalışmalar konusunda vergi kaybını önleyecek bir çözüm bulduklarını söyledi. Bakan Yazıcı, "Gelir İdari Başkanlığı ithal edilmiş araçların satışı anında Özel Tüketim Vergisi'ne esas olacak matrah konusunda Gümrük Ticaret Bakanlığı'yla bilgi paylaşımı yapıyor. Bu elektronik ortamda gerçekleştiği için bundan sonra vergi kaybı olmayacak" dedi.

kalan karakter 1000

yiğit yiğit

şu panelvan denen araçlar için ayrıclıklı vergiyi kaldırıp,hususi olar kullanılanların otomobil olarak vergilendirilmesini sağlasanız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.05.2013 13:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.