Şırnak uçuşa geçti

Giriş Tarihi: 27.7.2013

Başbakan Erdoğan, ünlü politikacı Şerafettin Elçi'nin adının verildiği Şırnak Havaalanı'nı açtı. 70 milyon liraya mal olan tesis yılda ortalama 600 bin yolcuyu ağırlayacak

Şırnak'ın İdil ile Cizre ilçeleri arasında yapılan ve geçen yıl vefat eden milletvekili Şerafettin Elçi'nin adının verildiği havaalanı dün hizmete açıldı. Yapımına 2 yıl önce başlanan Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve devlet bakanlarının katılımıyla gerçekleşen törenle hizmete alındı. Şehri dünyaya bağlayacak havaalanı için 70 milyon liralık yatırım yapıldı. 3 bin metre uzunluğu, 45 metre genişliğinde pisti bulunan havalimanına yıllık 500-600 bin yolcu kapasitesine sahip olacak. Havaalanı, bölgenin turizm ve ekonomisinin yanı sıra Irak'a gidecek yolculara da kolaylık sağlayacak.

Bölgeye katkısı 32 milyon

Şırnak'taki törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nereden oy geldiğine bakmadan her bölgeye hizmet götürdüklerini söyledi. 820 TOKİ konutunun da teslim edildiğini söyleyen Erdoğan "Bugün 600 milyon liralık eseri Şırnak'a teslim ediyoruz" diye konuştu. Öte yandan havalimanının, yöre ekonomisine yıllık 32 milyon liralık katkı sağlaması bekleniyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak uçuşa geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz