X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milli Piyango ihaleye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milli Piyango ihaleye çıkıyor

  • Giriş Tarihi: 23.8.2013 12:21

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango'ya ait şans oyunlarının Eylül ayında ihaleye çıkarmayı planlıyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi için eylül ayında ihaleye çıkmayı planlıyor.

Reuters'a bilgi veren kaynaklar, bu ihaleye çıkmak için Milli Piyango özelleştirmesinin ardından faaliyet alanlarının belirlenmesini de içeren yönetmeliğin yayımlanmasının beklendiğini belirttiler.

Bir yetkili, "İhale ilanının yayımlanmasının ardından en geç üç ay içinde teklifler alınacak" dedi.

Yetkili, Milli Piyango İdaresi yönetmeliğiyle şirketin faaliyet alanlarının belirlenmesinden yayımlanacak reklamlara kadar geniş bir alanda düzenleme yapılacağının altını çizdi.

ÖİB, Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunlarının özelleştirilmesi çalışmalarında yardımcı olmak üzere Pglobal Küresel Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile bu yıl Nisan ayında danışmanlık sözleşmesi imzalamıştı.


NEREDEYSE TÜM OYUNLARI KAPSIYOR

Danışmanlık ilanında, Milli Piyango İdaresi'ne ait Piyango, Hemen-Kazan, Şans Topu, 10 Numara, Süper Loto, Sayısal Loto oyunları ve benzer şans oyunları lisansının 10 yıl süreyle bir bütün olarak ön ödemeli hasılat paylaşımı (lisans verilmesi) yöntemiyle özelleştirilmesine yönelik olarak ihale için danışmanlık alınacağı belirtilmişti.

Milli Piyango için Mayıs 2009'da yapılan ilk özelleştirme ihalesi, tekliflerin ÖİB'nin belirlediği 1.622 milyar dolarlık başlangıç tutarının üstüne çıkmaması sebebiyle iptal edilmişti. İhaleye, Şans Oyunları Yatırım Holding A.Ş. (Turkcell) ve DAF (Doğuş Holding/Alarko Holding /Fina Holding)- Yunan OPAP grupları katılmıştı.

Yeni ihale süreci için esaslar Eylül 2012'de Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmiş ve ÖYK'nın Kasım 2012'de aldığı kararla çalışmalara başlanmıştı.

kalan karakter 1000

KaaN KaaN

İyi de her hafta deli gibi kar eden dünyanın parasını hazineye veren bir kurum niye özelleştiriliyor ki? Kısa süreli gelir için büyük kayıp olacak bence. (gerçi sözleşme içreriğini bilmiyorum)

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır6
cevapla 23.08.2013 14:38
TRAMONTANA TRAMONTANA

İNŞALLAH TÜRK FİRMALARI ALIRDA YURT DIŞINA GİTMEZ PARALARIMIZ.VE HEMEN TV DEN YAYINLANMASI LAZIM TÜM ÇEKİLİŞLERİN..ÜZERİNDEKİ ŞÜPHELERİ SİLMESİ İÇİN .....MİLLİPİYANGOYU ALACAK FİRMALAR BUNA ÇOK DİKKAT ETMELİ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 23.08.2013 14:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.