X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 6 yıl sonra istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

6 yıl sonra istifa etti

  • Giriş Tarihi: 2.9.2013 16:26

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Yönetim Kurulu içinde yaşanan problemlerin aşılmasındaki en önemli görevin kendisine ait olduğu inancını taşıdığını belirterek, Türk-İş Genel Başkanlığı'ndan istifa ettiğini bildirdi.

Kumlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2011'de yapılan Türk-İş Genel Kurulunun hemen ardından, Türk-İş yönetiminde başlatılan huzursuzluğun, zaman içinde giderilemeyecek bir noktaya getirildiğini ve Türk-İş'e zarar verir hale geldiğini belirtti. Mustafa Kumlu, şunları kaydetti:

"Türk-İş topluluğu içinde şube yöneticiliğinden genel başkanlığa kadar her kademede otuz altı yıl emek vermiş bir sendikacı olarak Türk-İş'in yüksek çıkarları benim için önemlidir. Verdiğim bu önem gereği, Yönetim Kurulu içinde yaşanan problemlerin aşılmasındaki en önemli görevin bana ait olduğu inancını taşıyor, bu temenniyle Türk-İş Genel Başkanlığından istifa ediyorum. Beni Türk-İş Yönetim Kuruluna 1999 yılında Genel Mali Sekreter; 2003 yılında Genel Sekreter; 2007 yılında ve 2011 yıllarında Genel Başkanlığa seçen ve hiçbir kararımızda ve eylemliliğimizde yalnız bırakmayan Türk-İş topluluğuna teşekkür ediyorum. Verdiğimiz mücadele ve eylemlilikte birlikte olduğumuz emek ve meslek örgütleri ile eylemlerimize destek olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum."

kalan karakter 1000

adam yazar adam yazar

hayret! sendikadan istifa edene pek rastlanmaz. çok güzel rant ve tatlı paraların döndüğü; kimsenin kimseye hesap sormadığı yerlerdir sendikalar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.09.2013 21:47
mayvaz mayvaz

meydan palanın yeğenine kaldı buba buba derken onuda kodese tıktırırlar müebbete sonra kıbrısta tevellüat neolcek yandı keten helvası

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.09.2013 17:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.