X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Malatya'ya dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Malatya'ya dev yatırım

  • Giriş Tarihi: 22.9.2013

Başbakan Erdoğan, Malatya'da tek kalemde 776 milyon liralık 93 yatırımı açtı. Erdoğan, "Malatya'yı büyükşehir statüsüne kavuşturduk. Şehrin en ücra köşesine kadar hizmet götüreceğiz" diye konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da toplam 735 milyon TL tutarında 76 ayrı yatırımın resmi açılışını gerçekleştirdi. Başbakan bugün de Malatya'nın iki ilçesi Darende ve Doğanşehir'de açılışlar gerçekleştirecek. Böylece şehre yapılan yatırım sayısı toplam 93'e ulaşırken, tutarı da 776 milyon TL'yi bulacak. Erdoğan, "Malatya bu eserleri ziyadesiyle hak ediyor. Biz de inşallah hizmet üretmeye devam edeceğiz" dedi.

2 BİN 400 KONUT

Şehrin büyükşehir statüsüne kavuştuğunu anlatan Erdoğan, "Ne aldatan, ne aldanan olduk. Malatya'nın en ücra köşelerine, mezralarına kadar hizmet götüreceğiz" diye konuştu. Başbakan, içinde 13 okul ve pansiyon, spor salonları, yurtlar, İnönü Üniversitesi'nin yeni tesisleri, uygulama oteli, 2 bin 400 konut, enerji ve ulaşım yatırımları ile ikinci Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılan 7 büyük yatırımın açılışını yaptı.

YORGUNLUK YOK

Kendisine yorgun olup olmadığının sorulduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "İnsan şu coşkuya ve muhabbete mazhar olur da onun lügatinde yorulmak olur mu? Siz, bize bir emanet verdiniz. Biz de onun hakkını veriyoruz. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Bu can bu tende olduğu müddetçe durmadan ve yorulmadan size hizmet üretmeye devam edeceğiz." Erdoğan, büyükşehir statüsüne kavuştuğu için Malatya'nın ödeneğinin artacağını, hizmetlerin hız ve kalitesinin daha çok genişleyeceğini söyledi. Erdoğan, "En ücra köşeye kadar hizmet gidiyor. Doğalgazına varıncaya kadar oralara ulaşıyor. Bunu 30 büyükşehrimize yayacak ve başarı ile uygulayacağız" dedi.

kalan karakter 1000

ZAFER DEMİR ZAFER DEMİR // ANKARA

Malatya'ya yapılan yatırımları destekliyoruz.
SİVAS-MALATYA-ELAZIĞ-DİYARBAKIR başta olmak üzere MALATYA-ADANA-İSKENDERUN,SAMSUN-MALATYA-NARLI-ANTEP ve İZMİR-AFYON-NEVŞEHİR-MALATYA-VAN HIZLI TREN Hatları ile birlikte Hem MALATYA hem de Bölge Şehirlerimizin hızlı ulaşımı sağlanmalıdır.MALATYA'ya 3-4 adet Yeni DEVLET ÜNİVERSİTELERİ açılmalı.MALATYAMIZIN komşu İLLER ile bağlantısı olan KARAYOLLARI DUBLEYOLLAR olarak tamamlanmalı.HEKİMHAN-HASANÇELEBİ-KÖYLÜKÖYÜ-YAMADAĞI aksı boyunca başta DEMİR olmak üzere ALTIN,KROM,KÖMÜR,MERMER,THORYUM Madenleri ekonomiye kazandırılmalı.HASANÇELEBİ BELDESİne Çok amaçlı DEMİR-ÇELİK FABRİKASI kurulmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.09.2013 11:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.