X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çağlayan: Koç da bakkal Ahmet gibi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çağlayan: Koç da bakkal Ahmet gibi...

  • Giriş Tarihi: 27.9.2013 11:28 Güncelleme Tarihi: 27.9.2013 14:11

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır" dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara'da Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Bakan Çağlayan'a toplantıda, son dönemde Koç Grubu ile ilgili olarak yoğunlaşan haberler de soruldu. Çağlayan, şöyle konuştu:

"Gerekli denetimler gerekli kurumlar tarafından yapılır. Bu denetimler de yasaldır. Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır. Bunu olanlarla (Gezi olayları) ilişkilendirmeyi doğru bulmuyorum."

Çağlayan, MİLGEM ihalesinin iptali ile ilgili olarak da, "Zaman zaman bazı ihaleler iptal edilebiliyor. Bu da Savunma Sanayi İcra Kurulu'nun aldığı bir karar sonucu iptal edilmiştir. Bir kasıt aranmaması gerekiyor."

Öte yandan Çağlayan toplantıda yatırımları kolaylaştırıcı yeni bir paket hazırladıklarını açıkladı.

Çağlayan, pakette Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinin kısaltılması ve iyileştirilmesi, KOBİ'lerin banka kredilerinde teminat gösteriminin kolaylaştırılması, damga vergisi ve harçlar kanunun gözden geçirilmesi gibi çok ciddi düzenlemeler olacağına dikkat çekti.

Çağlayan bu düzenlemelerin bir torba kanun şeklinde hazırlanarak yıl sonuna kadar yasalaşmasını öngördüklerini bildirdi.kalan karakter 1000

haydar haydar

asgari ücret neden 800 tl ?? 800 1000 olsa daha anca yeter

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.09.2013 02:32
mehmet ali bilgin mehmet ali bilgin

ünivesite dönemindeki gibi delikanlılığın devam ediyor.. artık bu nevi kişilere TBMM çatılarına kiremit satmakla köşenin dönülmeyeceğini hatırlattın yaa.. bu bile yeter...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 27.09.2013 17:02
A:Y A:Y

Bu ülkede şimdiye kadar zenginden ziyade fakirden dolaylı vergi alındığından zenginler daha zengin fakirler daha fakir oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 27.09.2013 14:58
ali ali

sayın bakan her kes tabi ki denetlenebilinir olmalı ama denetleme hınç olursa iş değişir. şu anda yapılan intikam için yapılan bir denetim. bunu en iyi siz sanayiciler bilir. güç elinde iken konuşmak kolay yarın ne olacağı belli olmaz. gün gelir sap dönerse o zaman konuşun bakalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır12
cevapla 27.09.2013 14:05
Gunal Gunal

Bakkal ahmet de polis nezaretinde 100 kisiyle de denetleniyormu?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır9
cevapla 27.09.2013 13:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.