X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Daha çok demokrasi daha çok zenginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Daha çok demokrasi daha çok zenginlik

  • Giriş Tarihi: 1.10.2013

1- Başba kan Erdoğan'ın açıkladığı demokratikleşme paketi iş dünyasında da heyecan yarattı. İşadamları paketten memnun 2- İşadamları paketin Türkiye için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Demokrasinin arkasındayız” mesajını verdi 3- Paketi “Prangalardan kurtuluyoruz” diye yorumlayan işadamları, “Daha çok demokrasi daha çok zenginlik” vurgusu yapıyor

Paket Türkiye için kilometre taşı olacak
Mehmet Büyükekşi
TİM Başkanı:
Bu paketin Türkiye için yeni bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Türkiye'nin ekonomide kaydettiği atılımların demokratikleşmeyle paralellik arz etmesi bir tesadüf değildir. Dolayısıyla yeni paket 2023 hedeflerine ulaşmamızda bize ivme kazandıracak.

Türkiye'yi prangadan kurtaracak adımlar
Nail Olpak MÜSİAD Başkanı: Ne kadar demokrasi, o kadar zenginlik diye düşünüyoruz. Hükümetimiz yıllardır sorun teşkil eden konuların üzerine cesaretle gidiyor. Türkiye'yi prangalarından kurtaracak demokratik değişimin arkasındayız.

Demokrasi kalitesini yükseltecek bir paket
Erdal Bahçıvan İSO Başkanı:
Bu paket, ülkemizde demokrasinin kalitesinin yükselmesine önemli katkı yapacak adım olması itibarıyla sevindirici bir gelişmedir. Türkiye genelinde demokratik hak ve özgürlükleri bireysel temelde daha ileri bir noktaya taşıyacaktır.

En kapsamlı çalışma
Ç.Ali Kopuz İstanbul Ticaret Borsası Başkanı:
Bu güne kadar kamuoyuyla paylaşılan tüm demokratikleşme paketlerinden daha kapsamlı ve köklü değişiklikler getiriyor. Türkiye, bundan sonra 2023 hedefine de, 2071 vizyonuna da büyük bir kolaylıkla ulaşacak.

Türkiye örnek olacak
Hikmet Tanrıverdi Yeni Türkiye demokrasisi örnek olacak İHKİB Başkanı:
Uzun yıllardır konuşulan pek çok başlık için ilk kez somut adım atılmasını son derece önemsiyoruz. Demokratikleşme için ortak idealler üzerinde birleşmemiz gerekiyor. Yeni Türkiye örnek olacak.

Tabuları yıkıyor
Mustafa KOCA ASKON Başkanı:
Hükümet cesaretle, ülkede tabu olarak kabul edilen bazı anlamsız yasakları ve engelleri ortadan kaldırıyor. Bu olumlu bir gelişme. Bu zor süreçler içinde iyi adımlar atılmış bulunuyor. Bunlar üzerine yenileri bina edilmeye müsait adımlar.

Önemli bir başlangıç
Erkan Güral TÜGİK Genel Başkanı:
Demokratikleşme paketi çok önemli bir başlangıç noktasıdır. Konu başlıklarını ve içeriğini iyi anlamak gerekir.
Yatırımcıya güven

Murat Dereci KARSİAD Başkanı:
Paketle ülke ekonomisi de büyüyecek. Demokratik hakların verilmesi insanlara ve özellikle de yatırımcılara güven verir. Güven ortamının olduğu her yere yatırımcı gider.

Başörtüsü istihdamı artırır
Hacı Boydak Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı:
Türkiye uzun yıllar ırk ve mezhep ayrımcılığı konularından çok çekti. Çalışmalar Türkiye için kucaklaşma vesilesi olacaktır. Başörtüsü düzenlemesi Anadolu'da kadın istihdamını da artıracak.


kalan karakter 1000

Akif Akif

Paketten , Kıdem tazminatı Fonu Çıksaydı, İşverenler daha candan överlerdi paketi..
Şimdi biraz cılzı kalmı Övgüleriii.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2013 16:50
Akif Akif

Başbakanımzı yumruğunu daha çok sıktıkça demokrasiyi güçlendirdiğini zannediyor galiba..
Güçlenen Başbakanımızın YUMRUĞUDURRR !!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2013 16:48
Okan Okan

Demokrasi BİREY dirrr...
Gerisi Hikayee... Pakette Bİreysel Güçlenme İlaçları Yok...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2013 16:47
fvz fvz

ya biz bilmiyoruz demokrasine demek ya da bunlar. uluslararası kabul görmüş üniversitelerden hocalar getirip kamuoyu önüne birlikte çıksınlar biz de gerçeği anlayalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 01.10.2013 07:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.