Google bir şirketi daha aldı

Giriş Tarihi: 14.1.2014 11:10 Güncelleme Tarihi: 14.1.2014 12:36

Neredeyse her hafta bir şirket satın alan Google, bunların arasına 'akıllı ev' ürünleriyle bilinen Nest Labs'ı da kattı.

Google, kendini programlayabilen ve akıllı telefonlarla kumanda edilebilen termostatlar ve duman detektörleri üreten firmayı 3.2 milyar dolara satın aldı.

Eski Apple yöneticilerinden Tony Fadell'in kurduğu firma, yine Fadell tarafından yönetilecek ve marka adını koruyacak. Google'dan yapılan açıklamada, satın alma işleminin birkaç ay içinde tamamlanacağı ifade edildi. ABD medyasına konuşan Tony Fadell, hem Google gibi büyük bir şirketin kaynaklarından yararlanıp hem de bağımsızlıklarını koruyabileceklerini belirtti. Fadell, bu sayede, büyüyen akıllı ev ürünleri pazarında zirvede kalmayı başaracaklarını söyledi.

Google'ın daha önce Nest Labs'ta hissesi bulunuyordu. Şirket, akıllı ev ürünleri pazarına, ev aletlerinin Android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletlerle kumanda edilmesine imkan tanıyan Android Home platformuyla giriş yapmıştı. Fakat Google, bu ürünüyle istediği başarıyı elde edemedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Google bir şirketi daha aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz