TÜSİAD ülkesine yabancı

Giriş Tarihi: 29.1.2014

Başbakan Erdoğan, Türkiye'ye yabancı sermaye geleceğini belirterek, TÜSİAD'a tepki gösterdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, TÜSİAD'a yönelik sert eleştirilerini sürdürdü. İstikrar ve güven ortamı sayesinde, Türkiye'nin uluslararası yatırımlar için cazip ülke haline geldiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Yabancı sermaye ülkeye gelmeye devam edecek. Ama öyle görünüyor ki TÜSİAD gibi kuruluşlar, kendi ülkelerine yabancı kalmaya devam edecek. Eski Türkiye'nin aktörleri artık şunu bir defa kabul etsinler ki Türkiye'de artık kazanan, elitler, seçkinler, belli sermaye çevreleri değil. Bundan sonra kazanan her zaman 76 milyon olacak."

'BU YAPILANIN ADI İHANETTİR'

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir takım işveren örgütlerinin uluslararası sermaye ve finans çevrelerine yaptığı çağrıları da, kendi ülkelerine yaptıkları tehditleri de artık kimse dikkate almıyor, itibar etmiyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi ülkesini yurtdışına kötüleyen, uluslararası yatırım çevrelerine ülkesini karalayan bir işveren örgütü bulamazsınız. Dünyanın her yerinde de bu yapılanın adı ihanettir."

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Başbakan Erdoğan, "Uluslararası yatırımcılara buradaki yatırımlarını geri çekme çağrısında bulunanlar oldu. Medya kullanıldı. Elbette güneş balçıkla sıvanamaz ve sıvanamadı. İhanet boyutundaki tüm çabalara rağmen Türk ekonomisi istikrarla büyüdü, büyüyecek" dedi.

EN KÜÇÜK RÜZGAR ETKİLEMİYOR

Bütün karalama kampanyaları ve sabotajlara rağmen ekonominin yoluna sağlam devam ettiğini söyleyen Erdoğan, "Aziz vatandaşlarımız, Türkiye ekonomisine zarar vermek isteyenler ve içeride-dışarıdaki hazımsızlar şunu bilsin ki Türk ekonomisi 11 yılda sağlam zemine kavuştu. Geçmişte olduğu gibi en küçük rüzgârdan etkilenmiyor, küresel dalgalanmayla altüst olmuyor, sabotajlar karşısında savrulup gitmiyor" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD ülkesine yabancı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz