Bu düşüş devede kulak kalacak

Giriş Tarihi: 26.3.2014 11:08

West Shore Funds Portföy Yöneticisi James Rickards, altının onsunun önümüzdeki üç-beş yıl içinde 7.000-9.000 dolara ulaşacağını öngördü.

Altın, Pazartesi günü bir ayın en düşüğüne geldi; fakat eğer West Shore Funds portföy yöneticisi James Rickards'ın tahmini doğru ise bu düşüş devede kulak kalıyor.

Rickards'a göre değerli metal önümüzdeki üç-beş yıl içinde 7.000-9.000 dolara ulaşacak.

Altın şu anda 1.310,87 dolar seviyesinden işlem görürken, bu rakam geçtiğimiz cuma gününe göre 25 dolar aşağıda gerçekleşiyor.

Rickard Yahoo'ya yapmış olduğu açıklamasında altının beklenen yükselişinin nedenini hisse senedi piyasalarındaki olası çöküşe bağlıyor.

Rickards 'Bu yeni bir balon olarak gözüküyor. Standart&Poor's endeksi rekor yükseğinden sadece yüzde 2 daha aşağıdan işlem görüyor' şeklinde konuştu.

Rickards 'Altının artışını aynı zamanda ülke kurlarına olan güvenin sarsılması da destekleyecek' diye ekledi.

FED Başkanı Janet Yellen'ın geçtiğimiz hafta FED'in faizleri beklenenden önce artırabileceği açıklamasıyla bazı yatırımcılar negatife dönmüş olabilir.

Vision Financial Markets'dan David Meger, 'Faizlerin yükseldiği bu ortamda, insanlar altın tutmak istemiyor. Kırım endişeleri ortada dururken, yatırımcıların güvenli varlıklara atlamak için şiddettin kızıştığı bir ortam yok' değerlendirmesinde bulundu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu düşüş devede kulak kalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz