X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sabah 9 akşam 5 mesaiye son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sabah 9 akşam 5 mesaiye son

  • Giriş Tarihi: 28.4.2014 09:52 Güncelleme Tarihi: 28.4.2014 16:05

Devlet Personel Başkanlığı Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamu çalışanlarına birbirinden değişik çalışma koşulları sunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Devlet Personel Daire Başkanlığı'nca organize edilen ve 4 gün sürecek 'Esnek Çalışma Şekillerine İlişkin Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştay'ı, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde başladı. Çalıştay'ın açılışında konuşan Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 657 sayılı Kanun'da yapılan değişiklikle, kamu kurumlarının, zamana ve mekana bağlı olmaksızın personel istihdam edebileceğinin hükme bağlandığını vurguladı. Kumbuzoğlu, 'esnek çalışma modelleri' hakkında şunları söyledi: "Yalova Belediyesi'ni inceledik. Personelin yüzde 70'i evden çalışıyor. Belediye binasında sadece yöneticiler var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu yöntem üzerinde bir çalışma başlattı."


YARIM GÜN ÇALIŞMA İMKANI

Akşam gazetesinden Ender Türkkan'ın haberine göre; Kumbuzoğlu, "Doğum yapan personelin 2 yıl ücretsiz izne ayrılma hakkı var. Ücret almadan evine kapanıyor. Uygulamaya koymayı planladığımız yöntemle, biz kadın çalışanlarımıza alternatif sunacağız. Diyeceğiz ki, 'istiyorsan iki yıl ücretsiz izine ayrıl, istiyorsan haftanın yarım günü çalış yarım günü evinde ol" dedi.


'BOŞLUĞA DÜŞME' TEKLİFİ

Kumbuzoğlu ayrıca "Emekli olma aşamasında da çalışanları düşünüyoruz. Emeklilik yaşantısına geçmenin oluşturacağı boşluğu engellemek istiyoruz. Yavaş yavaş emekliliğe alışmaları için, haftada 5 gün değil de 3 gün çalışmaları ya da öğleden sonra izinli olmaları gibi bir modeli yaratacağız" diye konuştu...

Kaynak: Akşam

kalan karakter 1000

Gacal Gucu Gacal Gucu

Evden calisma niye olmasinki .Gun icerisinde yapacagin is belli ise .Gun sonunda bu isler tamammi degilmi ona bakilir . Ayrica ise gidis gelis icin harciyacagin zaman ve enerjinde yanina kar kalir . Sistemi bilmeden hemen bu tukaka demek olmaz .Bu uygulama ,ozel sektor icinde pekala uygulanabilir .

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 28.04.2014 16:59
ömer'e ömer'e

kamuya çalışmak için bir takım kriterler vardır vergi verip memura maaşını yollarız diyen boş teneke devlet memuru kamu hizmetinin sürekliliği gereği olmazsa olmazdır o yüzden belli nitelikleri taşıyanların memur olması gerekir o yüzden istisnalar dışında kamuda çalışmanın şartı belli sınavları kazanmaktır devletin bu nitelikli personeli istihdam etmesi için bir takım ayrıcalıklar sunması işin doğası gerekir sınavlara gir imreniyosan

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 28.04.2014 16:32
muhamed muhamed

kpssyi kaldırmayın ne yaparsanız yapın...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır8
cevapla 28.04.2014 15:26
Mehmet Ese Mehmet Ese

CHP liler yine çatlıyacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 28.04.2014 11:30
Ömer Ömer

Şöyle yapın;
Memurlar hiç işe gitmesin. Biz özel sektör sürünenleri vergi verip evde her memura maaşını yollarız. Nasıl? İyi fikir değil mi?
Meslek odalarına yazıklar olsun. Gereksiz siyasetler ile uğraşacağınıza özel sektör çalışanlarının haklarının neden memurlarla eşit olmadığı üzerinde çalışsalar olmaz mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet47
hayır4
cevapla 28.04.2014 11:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.