X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bank Asya'da büyük kıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bank Asya'da büyük kıyım

  • Giriş Tarihi: 9.11.2014 11:30
Bank Asya'da büyük kıyım
Bank Asya'da büyük kıyım

17 Aralık darbe operasyonu sonrası çöküş sürecine giren paralel yapının bankası ile ilgili dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Mütedeyyin Anadolu insanına ev-araba sattırıp, hatta faizli bankalardan kredi çektirilerek destekleyen Bank Asya’nın, sadece İstanbul Avrupa Yakası ve Ankara’da 40’dan fazla şubeyi kapattığı ortaya çıktı.

17 Aralık darbe operasyonu sonrası çöküş sürecine giren paralel yapının bankası ile ilgili dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Mütedeyyin Anadolu insanına ev-araba sattırıp, hatta faizli bankalardan kredi çektirilerek desteklenen Bank Asya'nın, sadece İstanbul Avrupa Yakası ve Ankara'da 40'tan fazla şubeyi kapattığı ortaya çıktı. Denetim kurumlarına ve KAP'a özel durum açıklaması yapmadan gizlice kapatılan şubelerdeki mevduatlar ve özel kasaların hesap sahiplerine haber vermeksizin taşındığı iddia edildi. Bu süreçte 'Has' ve 'Ham' koduyla yapılan fişlemeler sonrası cemaat kökenli olmayan aralarında şube müdürlerinin de bulunduğu bin 241 personelin de işine son verildiği öğrenildi.

Paralel örgüt tarafından tezgahlanan 17 Aralık operasyonun başarısız olması üzerine panik havasının hakim olduğu yapılanmadaki yıkım tüm hızıyla devam ediyor.

Yeni Akit gazetesinden Murat Alan'ın haberine göre; Gülen Cemaati ile ilişkili olduğu vurgulanan Bank Asya'nın mali yapısındaki bozulmalar, paralel medyanın "Millet Bank Asya'ya sahip çıkıyor" kampanyasıyla düzeltilmeye çalışılmış, saf ve iyi niyetli Anadolu insanına faizli bankalardan kredi çektirilip Bank Asya'ya yatırması sağlanarak banka ayakta tutulmaya çalışılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 'o banka batmış zaten' şeklinde konuşup "BBDK kararını vermeli, aksi takdirde sorumlu olur" sözleriyle BDDK'yı uyarmıştı. Geçmişte yaşanan batık bankalar ve halen parasını tahsil edemeyen yüz binlerce mevduat sahibinin durumu hafızalardaki tazeliğini korurken, BDDK'nın uyarıları dikkate almaması gözlerden kaçmıyor.

ANKARA'DAKİ ŞUBELERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ KAPANDI

Ekonomi bürokrasisinde halen etkin olan yapılanma tarafından korunduğu vurgulanan Bank Asya'nın birbiri ardına şube kapattığı ve bu durumu kamuoyundan gizlediği ortaya çıktı.

Ankara ve İstanbul Avrupa Yakasında kapatılan şube sayısının 40'tan fazla olduğu belirlendi. Hafta sonu Ankara Keçiören Senatoryum Şubesinin kapatıldığı, hesapların Çarşı şubesine taşındığı, kapısına kilit vurulan Pursaklar Şubesindeki hesapların Gazino Çarşı şubesine kaydırıldığı, kapatılan Kızılcahamam Şubesindeki hesapların da Çarşı şubesine kaydırıldığı ifade edildi. Yine Maltepe Şubesindeki sistemin Kızılay'a aktarıldığı, İvedik Şubesinin Ostim'e, Çayyolu Şubesinin Çukurambar'a aktarıldığı belirlendi.

İstanbul Avrupa yakasında kapatılan 30'dan fazla şube arasında en dikkat çekicisi ise Eyüp Şubesi. Rutin faaliyetlerine devam eden şubenin bir gecede sessiz sedasız kapatıldığı, bankadaki mevduat ve özel kasa sahiplerine bilgi verilmeden şubedeki her türlü kıymetli evrakın Topçular Şubeye götürüldüğü tespit edildi.

Kapatılan şubelerdeki telefonlarında hesabın taşındığı şubeye yönlendirildiği vurgulanırken, arayan müşterilere kapanan şube adıyla bilgi verilip durumun gizlenmeye çalışıldığı belirtildi.

Kaynak: Yeni Akit

kalan karakter 1000

necmettin necmettin

yarın ilk işim bilezikleride bozdurup yatırmak olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 04.02.2015 00:07
ehya ehya

Siz bu kafayla giderseniz, donunuza kadar satıp gider yatırırsınız :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 04.02.2015 14:00
r .m r .m

sonbahar yaprak dökümü bahar da şubeler çoğalır merak etmeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 01.01.2015 22:41
m.ali tozlu m.ali tozlu

gücünüze giti demiiiiiiiiii gerekirse üstümü başımı satar bank asyaya yatırırım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 01.12.2014 10:46
emreEMre emreEMre

sonuçta banka Allahın izniyle batmadı :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 18.11.2014 11:43
emre emre

Bu insanlara biraz saygınız olsun kurumlara değil kişilere ceza verilsin yönetimi sıkıntılıysa yönetimi değiştirilsin ancak 18 bin yatırımcısı ve mudisine zulüm edilmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 10.11.2014 08:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.