X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rusya'ya Moody's darbesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rusya'ya Moody's darbesi!

  • Giriş Tarihi: 24.12.2014 09:50
Rusya'ya Moody's darbesi!
Rusya'ya Moody's darbesi!

Moody's, Rusya'nın 16 finansal kuruluşunun notunu negatif izlemeye aldı.

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Rusya'nın 16 finansal kuruluşunun notunu negatif izlemeye aldı. Moody\'s'in resmi internet sitesinde yayımladığı açıklamada, bu 16 finansal kuruluşun notunun negatif izlemeye alınmasının Rusya'daki çalışma ortamı ve finansal piyasa koşullarındaki bozulmadan kaynaklandığı ifade edildi.

Açıklamada, Rusya'nın gelecek 2 yıl içerisinde ekonomisinin önceki öngörülere göre daha çok zayıflamasının beklendiği ve bu yüzden Rus finansal kurumlarının şu anda fonlama maliyeti, varlık kalitesi ve karlılık konusunda önemli baskılarla karşı karşıya kaldığı bildirildi.

Finansal kurumların söz konusu baskılara karşı dayanıklılığının inceleneceği aktarılan açıklamada, negatif izlemenin çalışma ortamındaki bozulmayı ve aşağı yönlü risklerin beklenenden daha fazla olduğunun yansıması olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Rusya'nın 2015 yılında yüzde 5,5, 2016 yılında ise yüzde 3 daralmasının beklendiği vurgulandı.

Makroekonomik temellerdeki istikrarsızlığın ve Rusya'nın bankacılık sistemi üzerindeki olumsuzlukların birçok Rus finansal kurumun kredi profilinde bozulmaya yol açabileceği belirtilen açıklamada, uygun olmayan fonlama koşullarının bankacılık sistemi üzerindeki refinansman ve likidite risklerini artırabileceği kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.