X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İlk uçak gemimiz 2019'da Akdeniz'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İlk uçak gemimiz 2019'da Akdeniz'de

  • Giriş Tarihi: 2.1.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 2.1.2015 19:26
İlk uçak gemimiz 2019'da Akdeniz'de
İlk uçak gemimiz 2019'da Akdeniz'de

Son düzenlenen MGK'dan Milli Uçak Gemimiz ile ilgili stratejik kararlar alındı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MGK'da, kıtalararasında asgari bir tabur büyüklüğündeki bir kuvveti ana üs desteği gerektirmeksizin, kendi lojistik desteği ile kriz bölgesine intikal ettirebilecek Milli Uçak Gemimiz ile ilgili stratejik kararlar alındı.

Milli Uçak Gemimiz TSK envanterine 2019 yılında girecek. Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekât alanlarında ve gerektiğinde Hint Okyanusu ile Atlantik Okyanusu'nda kullanılabilecek.

Yerli silah üretimine yabancı ilgisi TIKLAYIN


"Havuzlu Çıkarma Gemisi - LPD" projesine uçak gemisi ayarı verildi. Türkiye'de inşa edilecek LPD gemisine 12 derece eğime sahip kalkış rampası (Ski jump) konulması kararlaştırıldı. Ski Jump isimli rampa, savaş uçakların kalkış mesafesini yarı yarıya kısaltacak. Türkiye'nin satın alacağı yeni nesil savaş uçakları F-35'lerden bir bölümü Milli Uçak gemimizde konuşlanacak.

Türkiye ni milli silahları

Havuzlu çıkarma gemisi, gerektiğinde bünyesindeki tam teşekküllü hastane ile doğal afet bölgelerinde de kullanılabilecek.

AKDENİZ ISINIYOR: Milli uça gemimiz bağlamında, Deniz kuvvetlerinin yapacağı sıçramayı düşünelim... Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostancıoğlu, "Doğu Akdeniz'de Yunan veya İsrail savaş gemilerinin karşı karşıya gelmesi durumunda hangi bağlantı kurallarının uygulanacağı" sorusu üzerine şöylekonuştu:


Milli tankımız Altay - TIKLAYIN


"Angajman kuralları Genelkurmay Başkanlığı'na, Genelkurmay da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na devredilmiş durumda. Biz bu konuda herhangi bir durumla karşılaştığımız takdirde verilen angajman kuralları çerçevesinde hareket edeceğiz. Deniz Kuvvetleri unsurlarımız, AKDENİZ'de durumsal farkındalık faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek."

15-16-17 inci yüzyıllarda Akdeniz'i Türk gölüne çeviren bir milletin torunlarıyız. Bugünlerde Türk Donanması'nın, Afrika'yı dolaşmasından, Ümit Burnu'ndan 100 yıl sonra yeniden geçmesinden gurur duyuyoruz.

Önümüzdeki yıllarda ilk uçak gemimizi denizlere indirme hazırlıkları yapıyoruz. Üç tarafımız deniz, bir kruvazör gemimiz yok. Paramız mı yok? Hayır. Gücümüz mü yok? Hayır. Teknik imkânımız mı yok? Hayır. Nerede bir eksikliğimiz var? Koordinasyon konusunda. Yani kurumlararası işbirliği eksikliğimiz...

Peki, 21'inci yüzyılın turizm potansiyeliyle dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi olan, üç tarafı denizlerle çevrili Anadolu topraklarının sahibi olarak, denizlerde neden cirit atmaya çok yakın duruyoruz...

İtalyan ve Yunan dev yolcu gemileri arka arkaya limanlarımızda girip çıkarken, Yeni Türkiye gelişmelere elbette sesiz kalamaz. Yılbaşına yaklaşırken gazetelerimizi kaplayan turizm paketleri dikkatinizi çekmiştir. Programlarının büyük bölümünün dev gemilerle yapılan Akdeniz turları olduğu gözden kaçmıyordu.

Önceki haftalarda Akdeniz'i son derece profesyonelce kullanan 40 bin yolcu taşıyabilen 12 lüks gemi sahibi İtalyan MSC şirketinin ilginç bir yatırımı vardı.

MSC, Rönesans Programı çerçevesinde gemilerini tek tek tam ortasından keserek büyütmeye başladı. İlk olarak dev bir Cruise (Tatil gemisi) gemisine 24 metrelik yeni bir parça ekledi. Gemiye 262 kabin kazandırdı.

Firmanın CEO'su 2020 yılına kadar da filolarına 7 yeni CRUISE gemi ve parça ekleyerek gemi hacmini büyütmeyi planlarken "Hedefmiz, Türkiye limanlarını daha çok kullanmak, daha çok Türkiye vatandaşını Akdeniz, Amerika ve Hint Okyanusuna sokmaktır" dedi.

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın bir fitili ateşlemesiyle, Başbakan Davutoğlu'nun stratejik tavrıyla, CRUISE GEMİLERİMİZİ devreye sokmamız mümkün olacaktır. SONUÇ: YIL 2015. Deniz stratejisine çok önem veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Stratejik Derinlik düşüncesinin mimarı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin jeopolitik bir kaderini etkileyecek kararlara imza atmaya kararlı... Hedef 2023, büyük Türkiye...

Takvim

kalan karakter 1000

nacrea nacrea

bunları bir an önce gerçekleştirmeliyiz.diğer türkleri ve Müslümanları korumak için

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 03.01.2015 14:24
yigido yigido

her yil akilli cep telefon ve Android bilgisayarlara 10 milyar dollar oduyoruz bunlari biraz idareli kullansak artirdigimiz parayi arastirma ve bilime aktarsak cok seyler uretiriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.01.2015 09:16
5d 5d

Resimdeki Amerikan modeli, 7 milyar dolar civarı.Suriyeli lere harcadımız para ise 4 milyara geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır3
cevapla 03.01.2015 02:21
sitki duzgun sitki duzgun

şu artık gerçek güç silah bunun dışa bağımsızlığından geçmektedir çok güzel bir poroje umarım bizim de gururla kendi mızın dediğimiz bu ve buna benzer porojeler neden olmasın bir nasa gibi bir uzay üssü müz neden olmasın heyacan verici İNŞALLAH gerceklesir

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 03.01.2015 00:55
ÇORUH ÇORUH

SİLAH SANAYİNİN GELİŞMESİ AĞIR SANAYİİDE GELİŞTİRİR UÇAK GEMİ DENİZALTI TANK HELİKOPTER VE DENİZAŞIRI FÜZELERİMİZİDE YAPMALIYIZ DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU SALMALIYIZ TÜRK İNSANI HERŞEYİ BAŞARABİLECEK KAPASİTEDEDİR.BENCE EN BÜYÜK ŞANS BU İKTİDARDIR ÇÜNKÜ GERÇEKTEN SİYASİ İRADEYE SAHİP VE OLAYIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞ BUNUN YANINDA CEP TELEFONU BİLGİSAYAR V.B İHMAL ETMEMELİYİZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 03.01.2015 00:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.