X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 3. havalimanı inşaatında şoför krizi çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

inşaatında şoför krizi çözülüyor

  • Giriş Tarihi: 22.1.2015 12:44
3. havalimanı inşaatında şoför krizi çözülüyor
3. havalimanı inşaatında şoför krizi çözülüyor

nda yaşanan kamyon şoförü krizi çok ilginç bir yöntemle çözülecek.

Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir, yeni havalimanı inşaatı için 300 yeni kamyon aldıklarını ve iki vardiya çalışılacağı için 750 kamyon şoförüne ihtiyaç duyduklarını söyledi. Özdemir, "Dikkat çekecek şekilde ilan verdik, sadece 85 kişi alabildik. Tedbiren Vietnam'dan kamyon şoförü getirmek için izinleri aldık" dedi.

İstanbul'da inşa edilen ve dünyanın büyük havalimanı olacak yeni havalimanı inşaatında ilginç bir kriz yaşanıyor.

Projenin konsorsiyum ortaklarından Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 750 kamyon şoförüne ihtiyaçları olduğu ancak şu ana kadar sadece 85 kişinin iş için müracaat ettiğini hepsini işe aldıklarını açıkladı. Özdemir şöyle konuştu: "Kamyon siparişilerimiz kademeli geliyor. İlk etapta 300 kamyon geldi. Bu kamyonların iki vardiya çalışması gerekiyor. 300 kamyona toplamda 750-800 kamyon şoförü gerekiyor. Kamyon şoförü almak için gazetelere ilanlar verdik. Ancak şu ana kadar 82 kişi müracaat etmiş. Belki 100'ü aşar ama 800 kamyon şoförünü kısa sürede bulamayacağımız anlaşılıyor."

VİETNAM İZNİ TAMAM

Bu konunun inşaatın seyri için son derece kritik olduğunu vurgulayan Nihat Özdemir, "İlanlara rağmen, yeteri kadar kamyon şoförü bulamayacağımız görünüyor. Ortaklarımızdan biri Libya'daki bir projesinde Vietnamlı kamyon şoförleri kullanmış ve çok memnun kalmış. Onun önerisiyle Vietnam'dan kamyon şoförü getirebilmek için ilgili bakanlık ve kurumlara müracaat ettik, izinleri aldık. Bir süre daha bekleyip eğer kamyon şoförü bulamazsak ilk etapta '50 adet ithal kamyon şoförü' getirmeye başlayacağız" dedi.

ÜCRETİMİZ DOLGUN


Nihat Özdemir, kamyon şoförlerinin 'ücretleri düşük mü ki gelmiyorlar' şeklindeki sorumuzu da "Hayır, kesinlikle piyasadaki gelirlerinden çok daha fazlasını veriyoruz. Yeterki gelsinler" dedi. Özdemir şöyle devam etti: "Şu anda taşeronlarımızda da ayrıca 300 kamyon bize çalışıyor. Onlarda şoför sorun olmuyor çünkü zaten şoförlü olarak işi yapıyorlar. Biz kamyon dışında, dozer, silindir, greyder operatörleri bulmakta da büyük zorluk yaşıyoruz. Türkiye'de işsizlik varken elbette yurt dışından eleman getirmek istemeyiz ama mecbur kalabiliriz."

Kaynak : Hürriyet

kalan karakter 1000

mahmut mahmut

teçrübeli şöförüm 3. havalimanında calışmak istiyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.01.2016 12:29
ben geliyom zaten calısmaya ben geliyom zaten calısmaya

ben gelıyom abı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.01.2016 12:32
saffet yılmaz saffet yılmaz

teçrübeli şöförüm 3. havalimanında calışmak istiyorum 5317737440

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.11.2015 00:35
erkan türkmenoğlu erkan türkmenoğlu

işyerine gimek lazimmı bas vuru icin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.10.2015 14:59
ali ali

Biz gittik görüştük burada Nihat Özdemir'in söyledikleri gerçek değil ,bizzat olayı yaşadık. Gazete ve TV ilanına istinaden iş baş vurusu için gittik. Arkadaşımın her türlü SRC belgesi var bende elektrik teknikeriyim firmaya gittiğimizde görevliler siz neden geldiniz biz sizi çağırdık mı dediler.Gazeteye ilan vermişsiniz vietnamdan işçi getirmeyin diye geldik deyince güldüler.Neticede her tülü belgemiz olduğu halde işe alınmadığımız gibi birde dalga geçtiler, asgari geçim indirimi dahil 1300TL civarı maaş teklif ettiler.Bir ağır vasıta şoförüne teklif edilen ücrete bakın bunların derdi vietnamdan 500 dolara adam getirmek bizzat yaşadık.Hükümete ne oluyor ki bu memleketin öz evlatları varken vietnamdan ucuz işçi getirtmek isteyen bu şirkete izin veriyor..Bu hükümet'e ne oluyor ki, memleketin öz evladı varken suriyelilere kalıcı çalışma izni çıkartmak istiyor .Memleketin işsiz insanını perişan ediyor zaten düşük olan ücretlerin daha da düşmesine sebep olacak bu olaya öncülük ediyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır1
cevapla 07.03.2015 19:15
sarı sarı

evet bende faks gönderdim ama cevap verilmedi.açık konuşmak gerekirse herşey işi yüklenici firmanın elinde ister çalıştırır ister yatırır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 24.03.2015 21:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.