X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmenlere müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmenlere müjde!

  • Giriş Tarihi: 13.2.2015 07:00 Güncelleme Tarihi: 13.2.2015 11:49
Öğretmenlere müjde!
Öğretmenlere müjde!

Uzun süredir özel eğitim ve yetiştirme kurslarında görev yapan eğitimcilerin ek ders ücretinde beklenen artış geldi.

Öğretmenler tarafından uzun süredir beklenen kurs ücretlerinde beklenen artış 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında arttı. Uzun süredir gündemdeki yerini koruyan ve hafta sonu kurslarındaki ek ders ücreti arttı mı, artacak mı derken müjdeli haber geldi. Torba yasa kanun teklifinde bulunan ve daha öncelerinde de belirtildiği gibi torba yasanın çıkmasıyla beraber iki katına çıkması beklenen hafta sonu ek ders ücretlerinde artış gerçekleşti. Böylece artık öğretmenler hafta sonu kurslarında iki katı ek ders ücreti alacak. TBMM'de kabul edilen torba yasada yer alan maddeye göre Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere ek dersleri yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.


"Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek."

ÖĞRETMENLERİN HAFTA SONU KURSLARINA İLGİSİ ARTACAK

Özellikle büyükşehirler ve ilçe merkezine yakın olan taşralarda yaşanan hafta sonu kurslarında öğretmenlerin geçerli sebeplerden dolayı ilgisi oldukça az kalmış, buradaki öğrenciler öğretmen yetersizliği nedeniyle bu kursdan faydalanma imkanı kısıtlı olarak elde etmişti. Kursun açıldığı andan itibaren öğrenci ve velilerden büyük ilgi alınmış ancak öğretmenlere bu kurslarda verilen ücretin yetersiz olması nedeniyle ilgisi oldukça az olmuştu. Bu nedenden dolayı hafta sonu kurslarında görevli olacak öğretmenlik ek dersi yaklaşık olarak 18 lira olacak, dolayısıyla öğretmenlerinde bu kurslara ilgisi artacak.

kalan karakter 1000

mehmet sait arslan mehmet sait arslan

yasa resmi gazetede yayınlanmadıki arkadaş zam yaptık demekle olmuyor yayınlanmadan zam ücretlere yansımayacak ki yaza kadarda yansıtmazlar bunlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 02.03.2015 21:50
mehmet sait arslan mehmet sait arslan

arkadaş yasa çıkmış çıkmamış önemi yokki adamlar yasayı resmi gazetede yayınlamadan o zam ek ders ücretlerine yansımaz ki ben az çok bu hükümeti anlamışsam bu resmi gazete ilanı yaza kadar çıkmaz herkese geçmiş olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 02.03.2015 21:49
eda naz eda naz

arkadaşlar usta öğreticileri kapsıyor mu bilgisi olan var mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.02.2015 11:26
eğitim eğitim

ağzı olan öğretmene laf atar olmuş ülkemizde,sizi de bir öğretmen yetiştirdi unutmayın!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 14.02.2015 22:45
hoca hoca

sen çocuğunu gönder ben onu yetiştireyim.sonra bana aç de .seni doyuramadık de.eh ne diyelim ...eğitim şart.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 14.02.2015 11:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.