X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emekli zammında sona yaklaşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

mında sona yaklaşıldı

  • Giriş Tarihi: 3.3.2015 10:00 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 10:09
Emekli zammında sona yaklaşıldı
Emekli zammında sona yaklaşıldı

2000 yılı ve sonrasında olanlara için açılan 2 ayrı davada sona yaklaşıldı. Davalardan çıkacak intibak kararı, milyonlarca emekliye getirecek

İNTİBAK KARARI MAAŞI ARTIRIR

Milyonlarca mahkemelerden çıkacak kararına kilitlendi. İntibakla ilgili halen devam eden 2 ayrı dava var. Ankara İş Mahkemesi'nde görülen bu davalardan çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşına yolunu açacak.

KARAR ZAMANI

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından açılan intibak davası, 17 Mart tarihinde görülecek. İşçi, Memur ve Bağ- Kur Emeklileri Derneği'nin davasına da 29 Nisan'da devam edilecek. Her 2 davada da kararın bu duruşmalarda verilmesi bekleniyor.

DÜZENLEME YAPILACAK

Hem emekliler hem de konuyu yargıya taşıyan dernekler, davaların olumlu sonuçlanacağından umutlu. Davaların sonuçları olumlu olur ve mahkeme 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak uygulanması gerektiğine karar verirse, konuyla ilgili düzenleme yapılması gerekecek. İntibak düzenlemesi ile emekli maaşlarında 50 ila 355 lira arasında artış yapılması söz konusu olacak. 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişiye de 355 liraya varan zam yapılmıştı. 2000 yılından önce emekli olanlar için yapılan intibak düzenlemesi, sadece SSK emeklilerini kapsamıştı. Emekli derneklerince açılan intibak davalarında kurum ayrımı yapılmıyor. Davalardan bütün emeklileri kapsayacak bir intibak kararı çıkması bekleniyor. Bu durumda kurumlar arasındaki maaş uçurumları da bir nebze giderilmiş olacak.

7.5 MİLYON EMEKLİYİ İLGİLENDİRİYOR

İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) Başkanı Hamdi Öz, TAKVİM'e yaptığı açıklamada, çıkacak intibak kararının 7.5 milyon emekliyi ilgilendirdiğini belirterek, şunları söylemişti: "Karar emsal teşkil edecek ve 7.5 milyon emeklinin maaşını etkileyecek. Bundan sonra emekli olanlara da olumlu yansıyacak."

Kaynak:Takvim

kalan karakter 1000

Mehmet Hocaoğlu Mehmet Hocaoğlu

Emekli Zammı yaklaşıyor.Çünkü emeklinin vereceği oylarla seçimden sonra Kılıçdaroğlu emeklinin iktidarı kuruyor. Emekli artık oyunu C.H.P. Ne verecek iki dini bayramda ikramiyesini alacak azda olsa biraz rahatlatacaktır. Emekli artık senin iktidarın yaklaştı gözün Aydın olsun. Senelerdir sana yalan satanların son göründü. Oylarınla kendi iktidarını kur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır0
cevapla 12.04.2015 22:39
erhan erhan

maaşları yüksek olanlar 300 tl alırken endüşükler 60 70 tl alır yüksek olanların seçimde oyları kime atacağıda belli az alanlar ise şanslarına küser

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 10.03.2015 11:10
hasan hasan

intibak yasası içi ne bilirkişiye nede mahkemeye gerek var herşey SGK nın sitesinde kayıtlı 2000 öncesi emekliler ile 2000 sonrası emekli maaşlarını karşılaştırsınlar gerçek bilirkiş SGK nın bilgisayarıdır. emeklileri boşuna oyalamasınlar hükümet bu durumu herkesden iyi biliyor bu intibak yasası seçimden önce mutlaka çıkmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır1
cevapla 03.03.2015 12:35
bağkurlu bağkurlu

ihşallah.2008 sonrası emekli olanlar zor durumda maaşları yarı yarıya az bağlandı.2000 sonrası ödenen paralar yok sayılıyor şu anda

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 03.03.2015 12:20
süleyman sevinç süleyman sevinç

yaa gariban emekliyi kandırmayın umutları ile oynamayın siz nereden biliyorsunuz mahkeme kararının ne çıkacagını hakimlemi görüştünüz.sonra hükümet emekliye birşey verecekse mahkeme kararına ne gerek var.mahkeme olumsuz karar verirse ne olacak.olumlu karar verirse biz yaptık olumsuz karar verirse mahkeme lobisi emekliye zam vermedi hee..

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 03.03.2015 12:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.