X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Emekli aylıklarında düzenleme yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

' aylıklarında düzenleme yok'

  • Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 21:27
'Emekli aylıklarında düzenleme yok'
'Emekli aylıklarında düzenleme yok'

Maliye Bakanı Şimşek, AK Parti döneminde aylıklarındaki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiğini, ilave artış yapılmasına yönelik çalışma bulunmadığını belirtti.

Maliye Bakanı , AK Parti döneminde aylıklarındaki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiğini, genel bir düzenlemeyle ilave artış yapılmasına yönelik çalışma bulunmadığını belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Başbakan Ahmet Davutolğu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesini cevaplayan Şimşek, emekli, maluliyet, dul ve yetim aylıkları üzerinden gelir vergisi alınmadığını, emekli maaşlarından gelir vergisi kesintisi yapılmasına yönelik herhangi bir çalışma olmadığını ifade etti.

Kamu çalışanlarının ve in mali ve sosyal haklarında yapılan artışların, devletin mali imkanları, ekonomik gelişme ve milli gelir düzeyi, genel geçim şartlarıyla yıllık enflasyon oranları göz önünde bulundurularak tespit edildiğini anlatan Şimşek, memurlar ve kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının 2012'den itibaren toplu sözleşmeyle belirlenmeye başlandığını anımsattı.

Memur emeklilerinin de toplu sözleşme süreci sonunda belirlenen maaş katsayılarından etkilendiğini ve emekli aylıklarının buna göre arttığını ifade eden Şimşek, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ücret artışlarının ise ocak ve temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere tüketici fiyatları endeksindeki değişim oranı kadar artırıldığını kaydetti.

Şimşek, 2002 Aralık-2015 Ocak döneminde emekli aylıklarında önemli artışlar sağlandığını vurgulayarak, bu dönemde en düşük memur emekli aylığının yüzde 258.8, en düşük işçi emekli aylığının yüzde 316.9, en düşük Bağ-Kur'lu esnaf emekli aylığının yüzde 484.2 ve en düşük Bağ-Kur'lu tarım emekli aylığının yüzde 885.3 oranında arttığını, aynı dönemde TÜFE artışının yüzde 181.6 olduğunu belirtti.

Mehmet Şimşek, "Emekli aylıklarındaki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiği ve aylıklardaki reel artışların emeklilerin satın alma güçlerini de artırdığı görülmektedir. Öte yandan, emekli aylıklarında genel bir düzenlemeyle ilave artışlar yapılmasına yönelik halihazırda Bakanlığımızca yürütülmekte olan bir çalışma bulunmamaktadır" dedi.

kalan karakter 1000

Mustafa Öztürk Mustafa Öztürk

Say'ın Bakanı açık sözünden dolayı kutluyorum. Partisinin emekliye bakış açısını söylemiş. Zaten biz emekliler olarak kendilerinden beklenti içinde değiliz. Emeklinin partisi, işçinin partisi, memurun partisi tabiki C.H.P.dir . Bakanımıza başarılar dileriz. Emeklinin sayısal çoğunluğu iktidar emekli etmeye yeter de artar bile. Güle güle !!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır1
cevapla 17.04.2015 21:43
Mehmet Hocaoğlu Mehmet Hocaoğlu

Emekli memura zam yok. Emekli vekile aylık 740 lira zam. Say'ın bakan seçim geldi sandık yakın Görüşmek üzere.

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır0
cevapla 11.04.2015 23:01
mustafa mustafa

ssk lıların ne aldığını göremiyasnız helal size siz hiç 1000 tl ile bu zamanda ev geçindirdinizmi ALLAHTAN korkun da kimi 1000 kimi 2500 tl çok alana zam vermeyinde farkı kapatın bari sizi ALLAHA HAVALE ediyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 09.04.2015 10:57
Babam Babam

Kemal bey bu kez oyumuz inanki sanadır sen yeterki emekliye çok ihtimam göster bütün emekliler seni baş tacı eder bak sen zam verecem dedin nasılda 100 tl emekliye birden bire verildi helal sana projelerin çok harika bu kez o koltuğa sen oturmalısın ağam yakışır KEMALİME BEN SENİN ÇOK HAYRANINIM başarılar......

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır0
cevapla 03.04.2015 17:44
Yoldaş Yoldaş

CHP HİÇ BU KADAR GÜÇLÜ OLMAMIŞTI DİĞERLERİNDEN ÜSTÜNLÜK OLARAK TEK FARKI CUMHURİYET ADAMI VE REALİST OLMASIDIR HAYDİ KEMALİM TÜM TÜRKİYE SENİN İÇİN SEFERBER VE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA ÇOKTAAAAN HAZIR YÜRÜ BE KOÇUM KİM TUTAR SENİ.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet48
hayır0
cevapla 27.03.2015 13:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.