X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 47 baron ortada yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

47 baron ortada yok

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015
47 baron ortada yok
47 baron ortada yok

Yönetimi TMSF'ye geçen 'da Paralel baronlardan 47'sinin belgelerini BDDK'ya göndermediği ortaya çıktı

'nın yayın organı , Twitter trolü 'den haber yapınca çuvalladı. "BDDK'nın bahanesi kalmadı, evraklar tamamlandı" diyen Zaman Gazetesi'nin haberi yalan çıktı. 'da ortaklık yapısındaki belirsizlik nedeniyle yönetime el koyan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nu (BDDK) davalarla yıldırmaya çalışan Paralel baronların eksik evrakta ısrar ettiği öğrenildi. SABAH, BDDK Uygulama 1. Dairesi'nin raporuna ulaştı. Rapora göre, bilgi ve belgeleri halen kuruma göndermeyen 47 baron bulunuyor.BELGELER İNCELENİYOR

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ortaklık hakları kullanılan 122 imtiyazlı hissedardan sadece 75'i bilgi ve belgelerini teslim etti. Bunların 54 tanesinin belgesi tam. 21'inin ise belgelerinde eksiklikler var. Halen 47 kişinin belgeleri kuruma teslim edilmedi. 1. Uygulama Dairesi raporunda, kuruma gönderilen belgelerin ilgili kurumlar ve bakanlıklara gönderildiği de belirtildi.

YILDIRMA TAKTİĞİ

Ortaklık hakları TMSF'ye devredilen Paralel baronlar BDDK ve TMSF bürokratlarını yıldırmak için yüzlerce dava da açtı.YİNE MAL KAÇIRMA MI?
Bank Asya'da imtiyazlı hisselerin yüzde 16.3'ünü elinde bulunduran Forum İnşaat ve Sürat Basım'ın büyük hissedarı Kaynak Holding'in bankaya el konulduktan 13 gün sonra Hollanda merkezli tabela bir şirkete devredilerek büyük bir mal kaçırma operasyonu planladıkları ortaya çıkmıştı. BDDK 1. Uygulama Dairesi'nin raporu bu operasyon öncesinde Forum İnşaat'ın hisse manevrası yaptığını da gösterdi. Fethullah Gülen'in en güvendiği adamlardan biri olan Ali Rıza Tanrıseven'in Bank Asya'daki 188 bin adetlik hissesi eski dilekçeler gösterilerek 6 Şubat'ta Forum İnşaat'a devredilmeye çalışıldı. Ancak BDDK konuyu inceleyeceğini belirterek, devre izin vermedi. Tanrıseven'in adı eski cemaatçi Ahmet Sarıtaş'ın ifadelerinde de yer almıştı. Sarıtaş, Bank Asya'nın halka açılacağı sırada Ali Rıza Tanrıseven'in hisse alarak "talip çok" görüntüsüyle borsada manipülasyon yaptığını iddia etmişti.

kalan karakter 1000

emin sami emin sami

HALEN BU ADAMLARA DİNİ CEMAAT GÖZÜYLE BAKANLAR VARSA GİTSİN ARKALARINDA SAF TUTSUNLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 10.03.2015 09:37
mikaild mikaild

Soyadları belli, isimleri tespit edilse yeter

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 10.03.2015 07:56
hasan hasan

benım anlamadıgım eger bu ıste hatır gonul yoksa bunlar devletten daha guclu degıller ve devlet elbette gerekenı yapar ama bana kalırsa bu ısın uzamasında hep hatır gonul var gıbı gelıyor yanılıyorsam ozuur baronlardan bahsedılıyor bız ne baronlar gorduk o baronların hııcbırı sımdı hayatta yoklar ınnanmayan arsıvlerde bıraz dolassınlar gorurler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 10.03.2015 03:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.