X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Faruk Çelik söz verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

söz verdi

  • Giriş Tarihi: 16.4.2015 16:06
Faruk Çelik söz verdi
Faruk Çelik söz verdi

TOKİ tarafından lerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak baktığını ifade eden Bakan , söz konusu talebi bugün sıcağı sıcağına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceğinin sözünü verdi.

Türkiye ler Derneği (TÜED) Genel Merkezi'ni ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün ve şube başkanları tarafından binanın kapısında çiçekle karşılandı. TÜED Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Çelik, burada yaptığı konuşmada, AP Genel Kurulu'nun 1915 olaylarıyla ilgili kararını eleştirdi.

AP'nin söz konusu kararla tarihçiliğe soyunduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu: "Arşivleri tarihçilere açalım dediğimiz bir noktada, arşivleri, tarihi gerçekleri dikkate almadan, siyasi bir kararla, politik bir değerlendirmeyle Türkiye'ye yönelik olan bu kararları kınadığımızı buradan haykırıyoruz. Biz geçmişinden endişe duymayan bir milletiz. Geçmişi şanla ve şerefle dolu bir milletiz. Eğer birileri geçmişi araştıracaksa, ben AP'de bu kararı alanların geriye dönüp kendi geçmişlerini sorgulamalarının daha doğru olacağı inancındayım. Baksınlar, 400 sene evvel neydiler, sıkıştıkları zaman kime sığınıyorlardı, kimden medet umuyorlardı? Onun için bu karar, buza yazılmış bir karardır. Yok olup gidecektir. Karşılığı olmayan bir karardır."

DİKKATLİ GİTMEMİZ GEREKİYOR

Çalışma hayatının sorunlarına da değinen Çelik, dünya ekonomisinde ciddi bir daralma olduğunu, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi.

Çelik, tek parti iktidarları döneminde Türkiye'de siyasi istikrarın hakim olduğunu ifade ederek, 1950 ile 1960, 1966 ile 1970, 1983 ile 1987 ve 2002 ile 2015 arasının istikrar dönemleri olduğunu, bu dönemlerde ülkenin önemli oranda kalkındığını dile getirdi.

Türkiye'de kişi başına milli gelirin 10 bin doları aşmasında ve ihracatın 160 milyar dolar seviyesine gelmesinde emeklilerin önemli katkısının olduğunu belirten Çelik, emeklilere bu nedenle teşekkür etti.

Yunanistan'da emeklilere bulunulan zam vaatlerin gerçekleştirilemediğini kaydeden Çelik, emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmelerin lafla olmayacağının altını çizdi.

Bakan Çelik, Türkiye'nin, Yunanistan'ın düştüğü duruma düşmemesi temennisinde bulunarak, "Komşumuz nefes almanın mücadelesini veriyor. Onun için dikkatli gidiyoruz, dikkatli gitmemiz gerekiyor" dedi.

EMEKLİLERDEN TOKİ'DEN EV TALEBİ

İşsizliğin bugün dünyanın ana sorunlarından biri olduğunu anımsatan Çelik, "AB'nin işsizlik ortalaması yüzde 10-10,5 civarında. Bu oran İspanya, Yunanistan ve Polonya'da yüzde 20'lerin üzerinde. Türkiye'de geçen yıl 450 bini kadın olmak üzere, toplam 1 milyon 370 bin kişiye istihdam sağladı. İşsizlik ülkemizde çok ciddi şekilde kontrol altında" diye konuştu.


Emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda bankalarla bir türlü anlaşılamadığını bildiren Çelik, sorunun çözülmemesinin bankaların teklif ettiği rakamın düşüklüğünden kaynaklandığını söyledi.

Çelik, emekli maaşlarındaki sağlık kesintisiyle sağlık hizmetlerinin gereksiz kullanımının önüne geçilmesinin hedeflendiğini, geçmişte bu konuda çok sayıda istismara şahit olduklarını söyledi.

TOKİ tarafından emeklilerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak baktığını ifade eden Çelik, söz konusu talebi bugün sıcağı sıcağına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceğinin sözünü verdi.

ÇELİK'E EMEKLİLER DERNEĞİ'NDEN ÜYELİK DAVETİ


TÜED Genel Başkanı Ergün de şahsının ve teşkilatının Bakan Çelik'i çok seven insanlardan oluştuğunu belirterek, şunları söyledi:

"Çünkü siz gönül dostu bir insansınız, her an gönlünü, kapısını bize açmış, Türkiye'nin güzide insanısınız. Çok donanımlı, insan canlısı, çok düzeyli beyefendisiniz. Devlet adamlığınızın yanında sivil toplum kuruluşlarıyla kurduğunuz diyalog da ayrıca ülkemizde herkese örnek olması gereken bir davranıştır. Biz Türkiye Emekliler Derneği olarak bu yönüyle de sizi kutluyoruz."

Çelik'in Bakanlığı döneminde intibak ve enflasyon farkı başta olmak üzere, emeklilerin faydasına olan birçok düzenlemenin hayata geçirildiğini belirten Ergün, emeklilerin kendilerine yapılan iyilikleri unutmayacak kadar onurlu insanlar olduklarını söyledi.

Bakan Çelik'i emekli olmasının ardından TÜED çatısı altına davet eden Ergün, Çelik'e ziyaretinden dolayı plaket takdim etti

kalan karakter 1000

Yücel Yücel

Canım bakanımız bu kadar tatlı olmasaydınız ağır konuşurduk ama şeker bir bakanımız olduğunuz için sakiniz lütfen memur emeklisinin dul ve yetimlerin düşük maaşlarını 1500 yapın bunu yapabilirsiniz size zor gelmez hatta çocuk oyuncağı gibi gelir siz akıllı merhametlisiniz acıma duygunuz çoktur hasassınız kalbiniz çok güzel temiz birisiniz bize yardımcı olacaksınız biliyoruz hadi bakanım şu işe bi zahmet bi el at seni seviyoruz ailece saygılarımla bakancım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 09.05.2015 11:31
Emel Emel

Sevgili bakanım emeklilere işçilere 1500 tl maaş istiyoruz herşey çok zamlandı paranın değeri düştü hiç bir şey alamaz olduk yardımcı olun lütfen siz çok duyarlı birisisiniz hadi canım bakanım şu işe bir el at ....

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 27.04.2015 11:58
Emel Emel

Yakışıklı karizmaztik çok tatlı bakanım emekliye yakacak giyecek yardımı neden yapılmıyor ah sevgili bakancığım nolacak bu gariban halimiz ölelimmi yaşayalımmı bilemedik lütfen acıyın emeklilerede şu 1.80 tl olan maaşları 1500 yapın Allah rızası için çok mağdur oluyoruz kışın çok üşüyoruz kasabın önünden geçemiyoruz ayakkabılarımızın altı delindi ayakkabıcıda pençe attırıyoruz çünkü altı delik anla bizi perişanız sen olsaydın 1.80 tl ile ay sonunu getirebilirmiydin bizleri anlıyacağını umuyor saygıyla ellerinden öpüyor ayrıca geçmiş kandilinizi kutluyoruz selamlar bakanım.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 25.04.2015 19:36
emekli çalışan emekli çalışan

promosyon masada,intibak tamam,destek primi ödeyene fark,yakacak yardımı,bayramlarda çift maaş,düşük ödemeli konut....999 tl alana 100 tl,1099 tl alana 1 tl sayın bakanım başka aklıma gelmiyor,önce intibakla başlayın derim,en azından diğer emekli arkadaşlarla eşitlenelim sonra sırayla gidersiniz bakanım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.04.2015 14:50
GÜZEL GÜZEL

Tokide eve taksitle girmemiz için bize en az 350 tl zam yapılması lazım ki ev kirasından faturalardan mutfak masrafından o hiç yakamadığımız doğalgaz faturalarından geriye para artsın da bizde taksitle eve girelim şimdi işçive emeklilerin durumunu anlıyormusunuz canım bakanım faruk bey sizi çok severiz ama sevgili bakanım lütfen durumu müsait hale getiriniz saygılarımla.........

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 22.04.2015 11:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.