X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tekstilbank resmen devredildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

resmen devredildi

  • Giriş Tarihi: 22.5.2015 15:55 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 16:10
Tekstilbank resmen devredildi
Tekstilbank resmen devredildi

GSD Holding'in 'taki yüzde 75,5 payının Industrial and Commercial Bank of China Limited'e (ICBC) satılmasına ilişkin pay alım satım sözleşmesi kapsamındaki işlem kapanışı bugün gerçekleştirildi.

'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasına göre, 29 Nisan 2014 tarihinde GSD Holding AŞ ile ICBC arasında imzalanan holdingin Tekstil Bank'ta sahip olduğu yüzde 75,5'lik payının ICBC'ye satılmasına ilişkin pay alım satım sözleşmesi kapsamındaki işlem kapanışı holding ile ICBC arasında bugün yapıldı.

Söz konusu payların ICBC'ye devrinin bu tarih itibarıyla gerçekleştiği bankaya bildirildi ve ICBC bu devirle sahip olduğu yüzde 75,5'lik payı bankanın pay defterine işlendi.

Bankanın KAP'a yaptığı bugün tarihli olağanüstü genel kurul kararına ilişkin diğer açıklamaya göre, bankanın hakim hisselerinin devir-satış suretiyle el değiştirmesi sebebiyle yönetim kurulu üyeliği görevlerinden bugün itibarıyla istifa eden yönetim kurulu üyeleri; Akgün Türer, İsmail Sühan Özkan, İbrahim Sencan Derebeyoğlu, Anna Gözübüyükoğlu, Mehmet Sedat Özkanlı ve Hatice Çim Güzelaydınlı'nın ibralarına karar verildi.

İstifa eden yönetim kurulu üyeleri yerine 2017 yılı hesaplarını incelemek amacıyla toplanacak olağan genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere Xu Keen, Wang Qiang, Zheng Jianfeng, bağımsız yönetim kurulu üyeliklerine Mehmet Hilmi Güler ve Wang Ying seçildi.

kalan karakter 1000

yorum sizin yorum sizin

dünyanın en büyük bankası gelmiş neyime... türk bankasının elimizden çıktığına üzüleceğimize çok iyi olmuşcasına bir haber görüyorum karşımda.. gel ıcbc biraz da sen topla türk paralarını

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 22.05.2015 17:13
murat tasova murat tasova

Ha bir siz eksikdiniz TR'yedeki akilsizca kredi kartini kullananan vatandasi somurmek icin. Eh hosgeldiniz diyelim bari :-(

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.05.2015 17:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.