X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ek gösterge zammı maaşları artıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ları artıracak

  • Giriş Tarihi: 29.5.2015 08:26 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 12:37
Ek gösterge zammı maaşları artıracak
Ek gösterge zammı maaşları artıracak

Bütün kamu görevlilerinin den yararlanması ve ek göstergelerin artırılması gündemde. Konu, toplu sözleşmede karara bağlanacak. Çıkacak karar hem mevcut ı hem de olunca alınacak aylığı ve ikramiyeyi artıracak

ye müjdesi! Memurların ve memur emeklilerinin gözü şimdiden toplu sözleşmelerde. Ağustos'ta yapılması planlanan toplu sözleşmede sadece 2016 ve 2017 zamları belirlenmeyecek, ayrıca kamu çalışanlarına ve emeklilere önemli kazanımlar getirecek talepler karara bağlanacak. Masadaki taleplerden biri de bütün kamu görevlilerinin den yararlanması ve ek göstergelerin artırılması...

ÖZELLİKLE ÖĞRETMEN İSTİYOR

Ek göstergelerin artırılması, en çok emekli ını ve ikramiyesini etkiliyor. Memurların emekli aylığını; derecesi, kademesi, hizmet süresi ve ek göstergesi belirliyor. Etkisi en çok olan ise ek gösterge. Ek göstergesinin artmasını isteyenlerin başında öğretmen, polis, doktor, mühendis, müfettiş, şube müdürü, genel müdür yardımcısı ve öğretim üyesi gibi görevlerde bulunanlar geliyor. Mevcut sistemde, şube müdürlerinin emrindeki memurların, örneğin mühendislerin ek göstergeleri daha yüksek. Yardımcı hizmetlerin ek göstergesi yok.

DENGESİZLİK GİDERİLECEK

Ek gösterge en son 1995'te artırılmıştı. Ek göstergelerin artmasına yönelik beklentiler 20 yıldır gündemde. Yapılacak düzenlemeyle ek gösterge dengesizliğinin giderilmesi, göstergelerde artış yapılması ve tüm kamu görevlilerinin ek göstergeden yararlanması bekleniyor. Konu, toplu sözleşme masasında öncelikli talepler arasında yer alacak. Ağustos'ta yapılacak toplu sözleşmede uzlaşma sağlanırsa, kamu görevlilerinin hem mevcut maaşında hem de emekli olunca alacağı maaş ve ikramiyede artış sağlanacak. Özellikle öğretmen, polis, şube müdürü gibi kamu görevlilerinin yüzü gülecek.

EMEKLİLER DE YARARLANACAK

Toplu sözleşmede ek göstergenin tüm kamu görevlilerine uygulanması ve artırılması konusunda anlaşma sağlanırsa, düzenlemenin geriye dönük uygulanması da gündeme gelecek. Bu durumda sadece şu an çalışanlar değil, emekli olmuş olanlar da yeni düzenlemeden yararlanabilecek. Emekli olmuş kamu görevlilerinin maaşları artacak.

Takvim

kalan karakter 1000

emekli polis emekli polis

Daha önceleri Astsubay emekli maaşlarına iyileştirme yapıldı bize .de yapılacaktı halen kaç senedir bekliyoruz. Ak partiden umutluyuz İnşallah olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 02.12.2015 00:07
polis polis

polise ne zaman zam haberi duyulsa diger memurlarda hopluyor beyler calışmayı saate vurursanız yine en az parayı polis alıyor. insaf.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 26.11.2015 00:07
işletme müdürü işletme müdürü

üniversitede 3000 ek göstergeli işletme müdürü olarak görev yapıyorum.daire başkanı da 3000 ek göstergeye sahipti.teşkilat şemasında eş değer kadroya sahiptik.yaptığım görevde bağımsız müdürlük.bundan altı ay önce daire başkanlarının ek göstergeleri 3600 çıkarıldı.işletme müdürünün ek göstergesi değiştirilmedi.yeni yasa ile bu adaletsizlikde giderilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.11.2015 20:32
emekli emekli

emekli belde belediye başkanlarınında ek göstergelerinin 3600 olması haksızlığı giderir


Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 04.08.2015 21:32
emekli emekli

oyum akpye helal olsun bir emekli olarak

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır15
cevapla 02.06.2015 02:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.