X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HSBC 25 bin kişiyi işten çıkaracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

25 bin kişiyi işten çıkaracak

  • Giriş Tarihi: 9.6.2015 13:41 Güncelleme Tarihi: 9.6.2015 16:57
HSBC 25 bin kişiyi işten çıkaracak
HSBC 25 bin kişiyi işten çıkaracak

İngiltere'nin en büyük , gelecek iki yıl içerisinde tüm operasyonlarında yaklaşık 25 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlandıklarını bildirdi.

'den yapılan açıklamada, nın küresel ölçekli yeniden yapılanma stratejisi çerçevesinde tüm operasyonlarından gelecek iki yıl içerisinde toplam 25 bin kişinin işine son verilebileceği belirtildi. Bankanın küresel operasyonlarında toplam 266 bin kişi istihdam ediliyor. Bankanın son açıklamasıyla birlikte iki yıl içerisinde çalışanlarının yüzde 10 oranında azaltılması bekleniyor.

HSBC'nin küresel operasyonlarında çalışan sayısını azaltarak yıllık ortalama 5 milyar sterlin seviyesindeki tasarruf hedefini tutturmaya çalışacağı beklentisi hakim. En son Cenevre'deki operasyonları üzerinden müşterilerinin vergi kaçırmasına yardımcı olduğu iddialarına ilişkin çok sayıda ülkede hakkında dava açılan banka, yeni yapılanma çerçevesinde İngiltere'de de 8 bin çalışanın işine son vermeye hazırlanıyor.

Bankanın, İngiltere'deki regülatörlerin isteği doğrultusunda ticari ve perakende bankacılığının da ayrı operasyonlar olarak faaliyet göstermesi gerekiyor. Öte yandan HSBC, yönetim merkezini 'dan Hong Kong'a taşıma konusunda değerlendirmelerini de sürdürüyor.

İLİŞKİLİ HABERLER