X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER SGK'dan annelere önemli uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan annelere önemli uyarı

  • Giriş Tarihi: 11.6.2015 21:14 Güncelleme Tarihi: 12.6.2015 00:49
SGK'dan annelere önemli uyarı
SGK'dan annelere önemli uyarı

, kamuoyunda vatandaşları dolandırmaya yönelik bazı şikayetler üzerine bir açıklama yaparak uyarıda bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (), ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabileceği, ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyeceği, başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyeceğini açıkladı.

SGK'dan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde, Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının DesteklenmesiProjesi kapsamında verilecek olan 300 Avroluk destekten yararlanmak isteyen annelerden "ön başvuru" adı altında,TC kimlik numarası, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinin istendiği anlaşıldığı belirtilerek, "Ayrıca,danışmanlık firması tarafından verilen bu hizmetin Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği, danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruların öncelikli olarak değerlendirileceği gibi gerçek dışı, vatandaşlarımızı yanıltmaya ve haksız kazanç sağlamaya yönelik bilgiler yer aldığı görülmüştür" denildi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kurumumuz tarafından yürütülen "Evde Çocuk Bakım Hizmetleriyle Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu" kapsamında ön başvurular 25 Haziran tarihinden itibaren sadece www.sgk.gov.tr adresi üzerinden alınacağı kaydedilerek şöyle denildi:

"Ön başvurular herhangi bir aracı kişi ya da şirkete ihtiyaç olmaksızın anneler tarafından kolayca yapılabilecektir. Ön başvuru aşamasında annelerden kimlik bilgileri dışında bilgi ve belge istenmeyecektir. Başvuru sahiplerinden hiçbir aşamada ücret talep edilmeyecektir. Başvuruların danışmanlık firması aracılığıyla yapılması kişilere hiçbir öncelik kazandırmayacaktır.

Bu tarz firmalara itibar edilmemesi ve kişisel bilgilerin bu kişilerle kesinlikle paylaşılmaması önem arz etmektedir."

kalan karakter 1000

fvz fvz

adrese dayalı nüfus kayıt sistemi var. hangi evde kim yaşıyor biliyoruz. sgk kayıtlarından hangi annelerin çalışıp çalışmadıgını da biliyoruz. aile bakanlıgımız da var. bilgisayar da var. biligisayar programı da var bilgisayar mühendisi de var.nedne hala başvuru istiyoruz biz gidip ulaşamıyoruz bu insanlara. o kadar mı zor o kadar mı imknasız bu yüzyılda. ver eline görevlilerin lap top bilgisayarı al. git bilgilendir saha çalışması yap.adı üstünde pilot uygulama.başvuruları sorunları iyileştirme önerilerini ihitaçları ve boşlukları sahada tespit et raporlar. çok mu zor Allah aşkına çok mu zor bu zamanda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 12.06.2015 10:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.