X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emeklinin intibak davasına ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

nin davasına ret

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 15:42 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 15:44
Emeklinin intibak davasına ret
Emeklinin intibak davasına ret

İMBED Genel Başkanı Öz'ün, aylığının, Yasası kapsamında yeniden hesaplanması talebiyle SGK aleyhine açtığı davanın reddine karar verildi.

İşçi Memur Bağkur ler Derneği (İMBED) Genel Başkanı Hamdi Öz'ün, emekli aylığının, 2013'te yürürlüğe giren Yasası kapsamında yeniden hesaplanması talebiyle SGK aleyhine açtığı dava reddedildi.

Ankara 8. İş Mahkemesindeki duruşmaya davacı Öz ile davalı SGK'nın avukatı Gülsev Kökkaya katıldı.

Öz, duruşmada, bugüne kadarki beyanlarını tekrarladığını ifade ederek, "Zaten davayla amaca ulaşıldı, kamuoyu oluşturuldu. Bu seçimde de emekliler konusu Türkiye'nin gündemine oturdu" diye konuştu.

Avukat Kökkaya ise davanın reddini istedi.

Hakim Hacer Pat, davanın reddine karar verdiğini belirttikten sonra, "Gerekçeli kararda da belirteceğimiz üzere, konunun, yasayla belirlenmesi karşısında yapacağımız bir şey yok" dedi.

Öz, dava kapsamında, 2000 yılı öncesinde bağlanan emekli aylığının İntibak Yasası kapsamında değerlendirilmediğini savunuyor ve yeniden hesaplanarak, varlığını iddia ettiği kaybının giderilmesini istiyordu.

kalan karakter 1000

GEZEGEN GEZEGEN

Ne söyleyeyim,emeklinin ağzına bir parmak bal çalıyorlar,çok büyük iş yaptığını sanıyorlar.Kendinizi bari kandırmayın.Hiçbir emekli kardeşim aptal değildir,ama ne yapalım vatan sağ olsun diyoruz.Anlayana

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.04.2016 18:11
CESUR YÜREK CESUR YÜREK

Yazıklar olsun 2000 de emekli olanlar insan değilmi makas iyice acıldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 10.12.2015 18:32
Şerafettin Sorkun Şerafettin Sorkun

İntibak intibak intibak.İşçi ve memur olarak çalışmış ve emekli olmuş bir sandık emeklisinin işçilikteki çalışmaları katsayı ve derecesine sayılmamaktadır.Syn.Çalışma Bakanının dikkatine.Memur olarak çalıştığı süre kadar bir derece ve katsayıya dayalı maaş almaktadır.İşçilikte çalışıp ödediği primler kendisine yansımamaktadır.Syn.Bakan memurların katsayı ve dereceleri var diye bu durumu gözardı etmemedlidir.Gerçek intibak yasasının çıkarılarak yarı işçi,yarı memur olarak çalışanlarında intibaklarının yapılması duyurulur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.11.2015 07:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.