X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzanlar'a son 15 gün uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzanlar'a son 15 gün uyarısı

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015
Uzanlar'a son 15 gün uyarısı
Uzanlar'a son 15 gün uyarısı

Zimmet ve dolandırıcılık suçundan yargılanan Yavuz Uzan ve Murat Hakan Uzan'a 15 günlük süre tanındı. Uzanlar, 15 gün içinde davanın görüldüğü İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurmadıkları takdirde kaçak sayılacak ve Türkiye'deki tüm mallarına, hak ve alacaklarına orantılı el konulabilecek. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesinin söz konusu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, Yavuz Uzan ve Murat Hakan Uzan hakkında, "zimmet, bankayı vasıta kılarak dolandırıcılık, devlete karşı dolandırıcılık, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak ve üye olmak" suçundan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 31 Ocak 2008 tarihli iddianameyle yargılama yapılmak üzere davanın devam ettiği belirtildi. Yavuz ve Murat Hakan Uzan hakkında, 26 Ocak 2011'de gıyabi tutuklama müzekkeresi çıkarıldığı, bu zamana kadar sanıkların gıyabi tutuklama emrinin infazını gerçekleştirmedikleri, duruşmalara gelmeyerek, kovuşturmanın sonuçsuz kalması için saklandıkları ve nerede olduklarının bilinmediği anlaşıldığından, sanıklar hakkında "kaçak" işleminin yapılmasına karar verildiği bildirildi.

kalan karakter 1000

süleyman sevinç süleyman sevinç

15 güne gerek yok bunlar bu karardan sonra 1-2 gün içinde kesin gelirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.06.2015 03:59
Adanalı Celal Adanalı Celal

Aha, onlar bu kadar yıldır ortada yoksa hala "kaçak" değiller mi? TV deki kaçak dizisinde Dr.Kimbel bile bu kadar kaçmamıştı :))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.06.2015 03:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.