X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşsize ve üniversite öğrencisine aylık bin lira gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşsize ve öğrencisine aylık bin lira gelir

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:47 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 16:50
İşsize ve üniversite öğrencisine aylık bin lira gelir
İşsize ve üniversite öğrencisine aylık bin lira gelir

En az 2 sigortalı çalıştıran işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan "işbaşı eğitim programı"yla net asgari ücret seviyesinde gelir elde etmek mümkün.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, "işbaşı eğitim programı"nı önemsediklerini belirterek, "Bunun bir göstergesi olarak günlük ödenen miktarı Nisan ayında 25 liradan 36 lira 5 kuruşa ve Temmuz ayı itibarıyla da net asgari ücret seviyesine çıkararak 38 lira 48 kuruş yaptık" ifadesini kullandı.Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık bin lira gelir elde edebileceklerini bildirdi.

En az 2 sigortalı çalıştıran işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri katılabiliyor. Yazıcı, bu kişilerin bir meslekle ilgili deneyim kazanırken günlük 38 lira 48 kuruş olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde, yaklaşık bin lira gelir elde edebildiklerini belirtti.Yazıcı, öğrencilerin Türkiye'nin her yerinde kendilerinin çalışacakları işyerini bulabileceklerini ya da kendilerine en yakın İŞKUR'a gelerek yardım alabileceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Gençlerimiz hem para kazanacak hem de bir meslekte deneyim kazanarak mezuniyet sonrasında daha kolay iş bulabileceklerdir. Programın süresini işveren ve katılımcı kendisi belirliyor. İster 3 ay ister 15 gün, yeter ki gencimiz o işin nasıl yapıldığını bu sürede öğrenebilsin. Program sonunda kendilerine işbaşı eğitim programına katılım sertifikası veriyoruz. Bu şekilde mezun olduklarında bu iş tecrübesini de kanıtlamış olacaklardır.

Bu programı özellikle genç işsizliğin azaltılması bakımından önemsiyoruz. Bu önemin bir göstergesi olarak günlük ödenen miktarı Nisan ayında 25 liradan 36 lira 5 kuruşa ve Temmuz ayı başı itibarıyla da net asgari ücret seviyesine çıkararak 38 lira 48 kuruş yaptık. Ayrıca işverenlerimiz bu programa katılan kişileri istihdam ederlerse de imalat sektöründe 42, diğer sektörlerde ise 30 ay boyunca işveren sigorta primlerini biz ödüyoruz."

kalan karakter 1000

efe efe

4 ile 6 ay calısılabiliyormus. peki ya sonrası ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.09.2015 14:09
yahya yahya

üniversite mezununa bin lira maaş çok iyi :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.07.2015 17:15
mahir mahir

işsize üniversiteliye 1000tl haybeden ama 30 sene çalışan emekliye 1100tl ver yüzde 4 ver 5 ver bu verilen 10 20 tl zam dalga geçmeyin bakın emekliye adam fark verseydiniz tek başına hükkümettiniz düşünün

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 03.07.2015 16:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.