X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Seçimde gündem 'ekonomi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Seçimde gündem 'ekonomi'

  • Giriş Tarihi: 24.8.2015
Seçimde gündem 'ekonomi'
Seçimde gündem 'ekonomi'

AK Parti, tekrar seçimde önceliği ekonomiye verecek. Başta döviz kurundaki yükseliş olmak üzere istihdamdan yatırımların iyileştirilmesine kadar birçok adım atılacak

Haziran sonuçlarını değerlendiren AK Parti, kasım ayında yapılması beklenen tekrar seçimde ekonomiye ilişkin vaatlere daha çok yer verecek. Geçen hafta yapılan seçim stratejisi toplantısında 7 Haziran seçimlerinde vatandaşın oy verme eğilimini değiştiren başlıklar değerlendirildi. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu AK Parti Seçim Strateji ekibi cuma günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunum yaptı. Sunumda ekonomideki beklentiler, seçim öncesi atılabilecek adımlar değerlendirildi. Sürdürülebilir istihdam, Türkiye'ye uzun vadede kazandıracak yapısal reformlar, reel sektörün güçlendirilmesi, KOBİ'lere finans desteği başta olmak üzere ekonomideki öncelikler kapsamında güçlendirici adımlar atılacak. Seçim sonrası yapılan anketlere göre ekonomi başlığı altındaki gerekçelerle AK Parti'ye oy vermeyen seçmenlerin yüzde 2 civarında olduğu tespiti yapıldı. Seçim öncesi muhalefetin emeklilere ikramiye, asgari ücretin artırılması, taşeron işçilerin kadroya alınması, faiz tartışmaları oy eğilimini değiştiren başlıklar arasında başı çekti.

TOPLUM YARARINA İŞLER
Çevre temizliği, ağaç dikimi, kamusal alanın yenilenmesi, ağaçlandırma, park düzenlemeleri başta olmak üzere toplum yararına yapılan işlere bu yıl 200 bin kişi alınması öngörüldü. Küçük işletmelerin işçilik maliyetlerini düşürmeye ve yatırımlarını artırmaya yönelik desteklerin kapsamı genişletilecek. Türkiye'yi 2023'e taşıyacak mega projeler aralıksız sürdürülecek. Seçim sonrasında da hükümetin başlattığı reformları sürdürecek güçlü bir ekonomi yapısı oluşturulacak.

DOLAR KAOSUNA SO N VERİLECEK
Ticari kredilerde faiz sübvansiyonu, yatırım teşvik sisteminde iyileştirici düzenlemeler, iç piyasaları güçlendirmeye yönelik adımlar devam edecek. Yatırımları artıracak reformlar devam edecek. Kriz algısı yaratmak isteyen, dolar üzerinden kaos yaratmaya çalışanlara karşı topyekun mücadele edilecek. Merkez Bankası elindeki bütün silahları kullanacak. İstikrarlı büyümeden geri adım atılmayacak, büyüme desteklenecek ve maliyetler aşağı çekilecek.

kalan karakter 1000

yunus yunus

memur emeklisine zam işçi emeklisi avucunu yalasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 09:25
AKIN AKIN

AKP EMEKLİLERİ YETERİ KADAR GÖRMEDİ İŞÇİ EMEKLİLERİNE 1000 TL ALTINDAKİLERE 100 TL SEYYENEN ZAM VERDİ AMA İKİYE BÖLDÜ EMEKLİLERİ OLMAZ OLMAZ OLMAZ İKİLİK OLMAZ BİZEDE ZAM BEKLİYORUZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 09:25
seher seher

işçi emeklisinede seyyanen zam istiyoruz arada kalanlar niye zam olmadı anlamadım seyyenen zam bizede yapılsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 09:23
ALİ ALİ

İŞÇİ EMEKLİSİYİZ MEMURA ZAM ÖĞRETMENE ZAM MAAŞI 1000 TL ALTINDAKİNE 100 TL SEYYANEN ZAM AMA BİZE HİÇ BİŞEY YOK DAVUTOĞLU BİZİDE GÖRSÜN KARDEŞİM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 09:22
fvz fvz

toplumun yoksul kesimlerine söylemi vardı akp nin saglıkta özürlülere bakım parası o alay ettikleri makarna. egitim yardımı. şimdi yok böyle yeni sözler.sorun dolar degil en alttaki fakir dilimlere yönelik ne yapacagın yeni şeyler söylemek lazım. mesela çalışkan ögrencilere ve fakir olanlaına çok gelişmiş kapsamlı burs para özel kurs okulda kurs vb. evsizlere şehirlerde misafirhane aşevi. hayvanlara bile barınak var da sokakta yşayanlara yok.bunlar çok gönülalıcı işler.2002 ye özüne dön akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 06:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.