ARKADAŞINA GÖNDER EPDK, 'Enerji Atlası' ile piyasaya rehber olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

EPDK, 'Enerji Atlası' ile piyasaya rehber olacak

  • Giriş Tarihi: 28.9.2015
EPDK, 'Enerji Atlası' ile piyasaya rehber olacak
EPDK, 'Enerji Atlası' ile piyasaya rehber olacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji piyasasına daha etkin erişim sağlamak için yeni bir uygulamaya imza atıyor. Enerji piyasasına daha etkin erişim sağlanması, özellikle yatırımcının işinin kolaylaşması ve enerji kaynaklarının etkin kullanımı için çalışma başlatan EPDK, bu amaçla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayarak Enerji Atlası'nı hazırlamıştı. Kullanıma sunulacak uygulama ile EPDK, başta yatırımcılar olmak üzere, sektörde hizmet verecek olanlara rehberlik edecek.

DÜŞÜK MALİYET SAĞLAYACAK

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Enerji Atlası'nın yatırımcılara ve diğer kamu kurumlarına rehberlik edeceğini, belirterek, "Enerji piyasasında lisanslı ve lisanssız elektrik üretimi için yer seçimlerinin ve yatırımların daha verimli olarak belirlenmesinde karar destek sistemi olacak" dedi.

kalan karakter 1000

Demokles Demokles

EPDK gölge etme başka ihsan istemez.
ÖTV ile sanayinin kullandığı ve akaryakıtla uzaktan yakından alakası olmayan girdilerin ötv ye ye tabii tutularak birilerininde bunu kaçırmasını sağlayarak tavşan a kaç tazıya tut denilerek Sanayicinin rekabet etmesini baltalayan EPDK ya dur diyecek yokmu Sn başbakan nerdesiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.09.2015 12:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.