ARKADAŞINA GÖNDER BES'te yeni dönem başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BES'te yeni dönem başladı

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 16:12
BES'te yeni dönem başladı
BES'te yeni dönem başladı

BES'te birikimleri bulunanların emekli olduklarında ömür boyu aylık almalarına olanak tanıyacak yıllık gelir sigortası uygulaması başladı.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) birikimleri bulunanların emekli olduklarında ömür boyu aylık almalarına olanak tanıyacak yıllık gelir sigortası uygulaması hayata geçirildi.

Hazine Müsteşarlığının 1 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Yıllık Gelir Sigortaları Yönetmeliği bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Buna göre, sigorta ve emeklilik şirketlerince, 56 yaş ve üzeri kişilere Türk lirası cinsinden tek prim karşılığında, ömür boyu irat ödeyen yani tasarruf sahibi açısından aylık olarak nitelendirilebilecek ürünler sunulacak. Ödemeler hemen başlayabilecek veya en fazla 5 yıl ertelenebilecek.
Prim borcu olanlar bile sigortadan yararlanabilecek
56 yaşın altındaki kişiler

56 yaşın altındaki kişilere, Türk lirası veya yabancı para birimi cinsinden tek ya da taksitli prim ödemeleri karşılığında hemen veya belirli bir süre sonra başlayan, belirli tutarlarda veya TÜFE dahil bir varlık ya da varlık grubuna endeksli olarak ömür boyu veya belirli bir süre için aylık ödeyen, isteğe bağlı olarak sigortalının vefatı halinde ilgili tarafa; vefat tazminatının ödendiği ya da süreli veya ömür boyu aylık bağlandığı ürünler sunulabilecek.

kalan karakter 1000

Hasan Hasan

Ya Allahınızı severseniz emekliye müjde diye ne olur bi daha haber yapmayın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2015 20:47
berkay berkay

best ten günü dolan kişi ister birikmiş parası ile kapatileni toplam olarak alabildiği gibi ,yada hiç almayıp ömür boyu maaş bağlanıyor. bu durum sanki yokmuş gibi ,ömür boyu aylık bağlanacak denilerek nasıl bir algı yaratılıyor ben anlamadı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2015 18:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.