ARKADAŞINA GÖNDER Elektrik faturasında TRT payına tırpan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Elektrik faturasında TRT payına tırpan

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015
Elektrik faturasında TRT payına tırpan
Elektrik faturasında TRT payına tırpan

Elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedeli üzerinden tahsil edilen TRT payını mahkeme iptal etti. Mahkeme kararı gereği TRT'nin elektrik faturalarından aldığı toplam pay yüzde 15 ile yüzde 20 arasında azalacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararı internet sitesinde duyurdu. Duyuruda, bundan böyle TRT'ye elektrik faturalarındaki kayıp enerji bedelleri üzerinden pay verilmeyeceği belirtildi. Buna gerekçe olarak ise bir yargı kararı gösterildi. Edinilen bilgilere göre, Danıştay 13. Dairesi, "Kayıp enerji bedelinden TRT payı kesilmez" şeklindeki EPDK kurul kararına ilişkin TRT'nin iptal talebini reddetti. Elektrik faturalarından kesilen TRT payının hesaplanmasında, bundan böyle kayıp enerji bedeli dikkate alınmayacak. Bunun sonucunda TRT'nin elektrik faturalarından aldığı pay yüzde 15-20 azalacak.

İADE SÖZ KONUSU OLACAK
Diğer yandan Danıştay'ın aldığı karar sonrası, son 3 yıldır kayıp bedelleri üzerinden alınan TRT payının iadesi söz konusu olabilecek. TRT, elektrik üzerinden yalnızca 2013'te 800 milyon liraya yakın pay almıştı. Bunun yüzde 15-20'ye yakın kısmının kayıp enerji bedeli üzerinden hesaplanan tutardan oluştuğu ifade ediliyor.

kalan karakter 1000

dsa dsa

ben birleyi sormak istiyorum şimdi bir markete hırsız girdi ve marketi soydu ve bu market hep hırsılığa maruz kalıp hiçbirönlem almıyorsa market müşterilerinden bu ülkede hırsılık çok oluyor deyip hırsızlık yapmayan müşterisinden hırsızlık bedeli diye bir ücret alabilirmi. tabiki alamaz bu çünki dürüst müşterilerin problemi değil mahlle riskli olduğu için sadece o mahallede fiyatlarını arttırabilir ve ya marketini kapatır o mahllede hizmet vermez diğer mahallelerde ki müşterilerine yine ucuz fiyattan ayağına gelen hizmeti alır. şimdi durum böyle iken ben neden mardinde %90 kaçak elektrik kullanlırken sesini çıkarmyan elektrik şirketine para ödemek zorunda kalıyorum mardinde kaçak varsa ya dükkanı kapatın yada elektriğin kayıp kaçak bedelini ordaki halktan alın istanbuldaki adamın mardindeki kayıp kaçakla işe kardeşim. düşündükçe sinirleniyor insan yahu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.10.2015 09:55
M.E. M.E.

TRT Payı devam etsin ama süperlig maçlarını şifresiz yayınlasın.Hizmet böyle olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.10.2015 08:41
tarkan şaşmazoğlu tarkan şaşmazoğlu

personel hizmet yok per saat diye daha anlamadığımız bir çok klamei alıyor elektirik satıcısı trt payımı dert oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2015 06:54
Kaan KALAY Kaan KALAY

tarkan şaşmazoğlu bey;
Eğer anlamadığınız bir çok kalem varsa tüketici hakem heyetlerine sorun ve öğrenin. Hizmet verilmeden alınan bir çok kalemin faturadan silinmesi için mahkemeler açıldı. Yok benim param çok ve karşılığında hizmet almadan veririm derseniz TRT ye gidip bağışta bulunun. Sizin gibiler yüzünden yıllardır bizi soyup soğana çevirdiler. Biraz araştırın diyeceğim ama okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.10.2015 09:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.